Парубій підписав закон про заборону допуску російських спостерігачів на вибори

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон №9524 про заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах в Україні

Про це він повідомив у Twitter, передає Depo.ua.

"Підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні" №9524 щодо заборони бути спостерігачами за виборами в Україні - громадянам держави-агресора. Ми не дозволимо путінській Росії впливати на наші вибори", - написав Парубій.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Довідка: Комітет виборців України попереджає, що на президентських виборах у березні 2019 року можуть бути присутніми фейкові місії спостерігачів, які фінансуються Росією.

28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

29 січня Україна відмовилася від спостерігачів із СНД.

4 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект про неможливість участі спостерігачів з країни - агресора Росії на українських президентських і парламентських виборах.

Водночас на Росії репетують про "дискримінацію" російських спостерігачів.

Не зважаючи на це, спецпредставник США по Україні Курт Волкер пояснив, що спостерігачів із Росії можна допустити до роботи на виборах українського президента, якщо вони увійдуть до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна