Парубій окреслив пріоритети нової сесії Ради (ОНОВЛЕНО)

Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав головні завдання і плани роботи парламенту на поточну осінь

Про це він розповів на засіданні Погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Найважливішим для нас залишається питання безпеки. Хочу нагадати, що наприкінці минулої сесії ми ухвалили закон про нацбезпеку, який передбачає імплементацію і ухвалення низки таких законів: про СБУ, про розвідувальні органи, закон про державне оборонне замовлення, і закон про окремий парламентський комітет, який би здійснював парламентський контроль за сектором безпеки, за розвідувальними органами. І, звичайно, питанням №1 в питанні безпеки є інформаційна безпека. Я говорив з головою комітету Вікторією Сюмар, що будуть підготовані пропозиції щодо інформаційної безпеки. Бо, якщо ми не зможемо захистити свій внутрішній інформаційний простір, нам буде важко говорити про захист від зовнішньої інформаційної агресії", - сказав спікер.

Іншим важливим питанням осені Парубій назвав ухвалення Держбюджету на 2019 рік.

"Я мав розмову з прем'єр-міністром, щоб бюджет був поданий вчасно, щоб ми змовги, як і попереднього року пройти обговорення бюджету у парламенті до його ухвалення", - сказав він.

Крім того, спікер Ради закликав зосередитися на виборчому блоку.

"Ми розпочинаємо фактивно виборчий рік і важливо цієї осені завершити формування ЦВК. І нагадую про виборчий кодекс. На його розгляд може піти і два тижні, але ми повинні цієї очені розглянути виборчий кодекс", - сказав Парубій.

Також, він наголосив, що Рада повинна розглянути і закон про мову, щоб "заповнити законодавчий вакуум після скасування закону "Ківалова-Колесніченка".

За його даними, в парламенті вже зареєстровано п'ять мовних законопроектів, більшість з них розглянута профільним комітетом. "Я закликав фракції розглянути їх, щоб ми могли вийти на один узголдений законопроект", - зазначив Парубій.

Також у планах Ради на поточну, дев'яту сесію - розгляд двох важливих блоків: питання законів, необхідних для євроінтеграції, для виконання Угоди про асоціацію з ЄС, та блок економічних законів.

"Минулої весни ми цю практику розпочали, коли були зібрані з різних комітетів загальний перелік законопроектів, необхідних для євроінтеграції, і буде запропонований план з прерогативами і переліком. Фактично цей план є узгодженим і в ньому є понад 50 законопроектів, з них 21 готовий до розгляду. Я вважаю, що кожного тижня ми повинні розглядати кілька євроінтеграційних законопроектів", - вважає спікер парламенту.

"Другий блок - економічний. Ми складали план на минулу сесію, і повинні скласти його і на цю. Потрібна чітка координація між нашими комітетами і урядом для складення єдиного плану економічних законів", - додав він.

Щодо зняття депутатської недоторканості, то, за словами Парубія, раніше Конституційний суд ухвалив рішення щодо двох законопроектів з цього питання.

"Ми повинні ці два законопроекти розглянути і прийняти по них рішення. Нагадаю: на цій сесії це ще має бути рішення у 226 голосів і вже на наступній — 300 голосів. Але ми також це питання повинні цієї осені розглянути", - зауважив спікер.

Крім того він наголосив, що підтримуватиме закріплення в Конституції стратегії України на вступ до Європейського Союзу і НАТО, якщо такі пропозиції будуть внесені на розгляд парламенту.

Загалом, за даними Парубія, наразі у розробці Ради є 50 законопроектів, 21 з яких готовий до розгляду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна