Парубій назвав мінімальний термін голосування за Антикорупційний суд

У перемовинах з МВФ та Венеційською комісією є "стриманий оптимізм" щодо узгодження усіх положень законопроекту про Антикорупційний суд, а його розгляд у Верховній Раді можливий за 5 - 6 годин

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на телеканалі ICTV, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Можу сказати, що переговори тривають не на таких крайніх позиціях, вони йдуть до зближення. У мене є стриманий оптимізм з приводу того, що ми зможемо вийти на узгоджені рішення до моменту кінцевого, заключного голосування за Вищий антикорупційний суд", - зазначив Парубій.

За його словами, вирішальне значення у прийнятті рішення залежатиме від парламентских фракцій.

"Я розумію, треба буде провести раунд переговорів з усіма фракціями також, хоча вони всі представлені в комітеті. Але якщо буде знайдена узгоджена позиція, я цілковито знаю як голова Верховної Ради України, як це можна буде пройти достатньо динамічно, за 5-6 годин, і вийти на прийняття рішення", - сказав спікер.

Водночас він зазначив, що є ризики, що такий компроміс не буде знайдено.

"Я розумію, чому є ризик не вийти. Якщо не будемо мати єдиного узгодженого рішення, фактично всі пропозиції поставляться на голосування, жодна з них не пройде і залишиться ця норма про громадську раду міжнародних експертів в редакції першого читання. От чому я так відчайдушно роблю все можливе, щоб знайшли компроміс", - наголосив Парубій.

Нагадаємо, Парубій розповів про переговори з МВФ щодо положення громадської ради міжнародних експертів у законопроекті про Антикорупційний суд і заявив, що вони продовжаться 22 травня.

Напередодні Парубій заявляв, що після рішення профільного комітету Рада зможе взятися за розгляд законопроекту "завтра пообіді".

21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.

Президент України Петро Порошенко сподівається, що Антикорупційний суд може з'явитися вже у травні, що відкриє шлях черговому траншу МВФ.

18 травня стало відомо, що секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт планує здійснити терміновий візит до Києва для участі у розгляді законопроекту про антикорупційний суд у профільному комітеті Верховної Ради.

Як відомо, всі ключові міжнародні партнери України, в тому числі країни "Великої сімки", заявляють про невідповідність президентського проекту про антикорупційний суд вимогам "Венеціанки" та наполегливо рекомендують адоптувати цей законопроект, в тому числі – процедуру відбору суддів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme