Парубій назвав "ключову реформу" цього тижня

Ключовим і головним питанням цього тижня є розгляд медичної реформи

Depo.Влада
17 жовтня 2017 10:12
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час засідання погоджувальної ради парламенту, передає Depo.ua.

"Фактично це є остання масштабна реформа, яку цією осені ми запланували розглянути. Ми пройшли і пенсійну, і судову, і освітню… І, фактично, медична реформа, яка викликає водночас багато дискусій... Але її очікують мільйони людей, і я впевнений, ми повинні гідно пройти шлях її розгляду", – наголосив він.

Нагадаємо, медичну реформу в Україні будуть впроваджувати поетапно протягом трьох років.

Відповідно до реформи, медичні послуги, які надаються на первинній ланці, будуть безкоштовними для пацієнтів.

У липні у Мінохорони здоров'я заявили, що робоча група при доопрацюванні до другого читання законопроекту № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами врахувала повністю або по суті 396 поправок.

Як відомо, у червні Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".

Профільний парламентський комітет ухвалив реформу з численими правками, але його голова Ольга Богомолець не підписала висновок комітету. Вона знепритомніла та була госпіталізована.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила Ольгу Богомолець у блокуванні реформи.

Водночас ЄС наполягає, що Україна не може далі відкладати медичну реформу, оскільки Прийняття цих документів дасть змогу активізувати зміни в системі, зробити належну систему охорони здоров'я доступною для всіх громадян та підвищити її прозорість та ефективність.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада