Парубій: Кризу в Раді провокує Кремль

Усередині парламентської коаліції відбуваються дуже непрості процеси
Depo.Влада
3 липня 2015 21:15
ФОТО: depo.ua

На цьому наголосив перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій в інтерв'ю "5 каналу", повідомляє depo.ua.

"Відбувається непростий діалог, який стає все більш і більш складним, чим ближче місцеві вибори. Я хочу сказати, що місцеві вибори нав'язують атмосферу, коли інтереси партії, свого позиціонування і свого рейтингу інколи починають домінувати над інтересами держави. Я говорив про це своїм партнерам по коаліції", - сказав Парубій.

На його думку, сьогодні ключовий фронт, який відкриває в Україні Путін, проходить у Києві. Завдання нашого російського сусіда - парламентська криза в Україні, через парламентську кризу - вихід на дочасні парламентські вибори, прохід у новий парламент максимальної кількості сил, які б представляли інтереси Росії.

"Вже сьогодні вони проводять дослідження в Одеській області, в Харківській, Миколаївській, Запорізькій через спецслужби Росії, як можна максимально "синє поле" (колишнє електоральне поле Партії регіонів - Ред.) опанувати, щоб максимально бути представленими у Верховній Раді. А потім їхній план - у новій Верховній Раді створення так званої "коаліції єдності", яка нібито мала б об'єднати, і на тому буде кінець - наголошую ще раз - кінець того шляху, по якому ми сьогодні йдемо. І тому парламентська криза на сьогодні - це найбільший подарунок для Путіна", - сказав Парубій.

Він сподівається на те, що українські політики зможуть вийти з цієї кризової ситуації. Вже є домовленості з наступного тижня проводити наради не просто з формування порядку денного Ради, а "щоб сісти і глибинно розібратися в тих труднощах, які є у нас всередині коаліції, в тих протиріччях, вибудувати систему прерогатив".

"Я дуже розраховую, що наступний тиждень, який буде не пленарним, ми зможемо максимально проговорити. Можливо, доведеться зібрати збори коаліції, можливо, збори коаліції спільно з Прем'єр-міністром і Президентом, щоб змогли відверто і чесно проговорити ті труднощі, які є», - додав перший заступник голови ВР.

Більше політичних новин читайте у розділі "Влада".