Парубій: "Кримську" стенограму РНБО не різали

Стенограма засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, оприлюднена в ЗМІ, є повною.
Depo.Влада
29 лютого 2016 18:17
ФОТО: depo.ua

Про це заявив колишній секретар РНБО Андрій Парубій, передає depo.ua з посиланням на Цензор.НЕТ.

За його словами, у ній немає виступів тодішнього заступника генпрокурора Миколи Голомші та екс-начальника Генштабу Володимира Замани, оскільки вони не були членами РНБО і не входили до списку офіційно запрошених на це засідання осіб

Відповідаючи на питання про те, чи в повному обсязі оприлюднена стенограма вищезгаданого засідання РНБО, Парубій відповів: "Так, звичайно. Тим більше, я не просто був присутній на цьому засіданні, а перебував там в якості секретаря Ради національної безпеки і оборони. І хочу сказати , що у стенограму нашого засідання могли увійти висловлювання і думки тільки членів РНБО або офіційно запрошених на це засідання. Всі думки, які там в той час звучали, якщо мені не зраджує пам'ять, вони повністю відображені в стенограмі і передають картину того бурхливого дня", — зазначив Парубій.

"Наскільки я розумію, ні пан Замана, ні пан Голомша не входили ні в перелік членів РНБО, ні в перелік запрошених на засідання РНБО. І я не пам'ятаю, щоб вищевказані особи до цього засідання мали якесь відношення", — додав екс-секретар РНБО.

Водночас, Парубій припустив, що хтось із них (Замана або Голомша) "міг зайти або заглянути на засідання", оскільки в той день воно проводилося в приміщенні Верховної Ради України. "Але їх не було ні серед учасників, ні серед членів РНБО", — підкреслив Парубій.

Раніше перший заступник генпрокурора Микола Голомша заявив, що пропонував ввести надзвичайний стан. Але його виступ виключили з оприлюдненої стенограми засідання РНБО.

Нагадаємо, РНБО опубліковала повну версію стенограми засідання Ради  від 28 лютого 2014 року щодо анексії Криму.

На засіданні РНБО, що відбувалося під час російської окупації Криму, тодішній в.о. президента Олександр Турчинов наполягав на введенні воєнного стану.

Натомість, прем’єр Арсеній Яценюк повідомив, що "у нас на казначейському рахунку взагалі відсутні гроші" і пропонував українській владі прямі переговори з самопроголошеною владою Криму.

Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала не вводити воєнний стан і не вдаватися до активних військових дій на захист Криму через можливий розгром української армії, яка значно поступалася російській.

Після публікації стенограми Тимошенко заявила, що вважає злочином публікацію стенограми закритого засідання РНБО дворічної давності щодо Криму. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада