Парубій хоче розробити етичний кодекс депутатів

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловлюється за розробку кодексу етичної поведінки народних депутатів, який об'єднає етичні стандарти і антикорупційні заходи
Depo.Влада
8 липня 2016 16:17
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час робочої зустрічі "Ідеологія з питань парламентської етики", в якій також бере участь голова місії Європейського парламенту по оцінці потреб Верховної Ради, екс-президент Європарламенту Пет Кокс, передає depo.ua.

"Нам треба працювати над розробкою етичних стандартів як важливого інструменту і збільшенням суспільної довіри як механізм, який чітко зв'яже між собою високими етичними стандартами і антикорупційні заходи", - сказав Парубій.

Спікер зазначив, що питання етики для українських парламентаріїв є важливим. Він нагадав, що ні для кого не секрет, що Верховна Рада має низький рівень довіри серед українських громадян.

За його словами, питання парламентської етики включає в себе набагато більш широке коло питань, в тому числі "і конфлікт інтересів, і прихований лобізм, і прозорий механізм депутатських виплат ....".

У свою чергу. голова місії Європарламенту по оцінці потреб українського парламенту Кокс зазначив, що майбутній етичний кодекс народних депутатів повинен передбачати покарання за порушення його правил.

"Етичний кодекс, щоб працював, необхідно продумати певні санкції або покарання в разі порушення правил", - сказав він.

Якщо не будуть передбачені покарання або санкції за порушення розроблених норм, то, на думку Кокса, все залишиться як і раніше і не буде мотивацій дотримуватися цих правил.

Він підкреслив, що існує багато моделей кодексу етики в різних парламентах, проте "необхідно розробити свій власний кодекс під свої обставини, який буде відображати вашу реальність".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада