Парубій: Децентралізацію треба приймати без "особливого статусу" Донбасу

Спікер Андрій Парубій виступає за вилучення пункту про особливості самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей з проекту змін до Конституції в частині децентралізації
Depo.Влада
27 червня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу "РАДА", передає depo.ua з посиланням на прес-службу парламенту.

"Якби це була моя воля, то я би цей пункт, який є залежним від міжнародних договорів, вилучив, а щоб по децентралізації, по якій є консенсус і в суспільстві, і в Верховній Раді, провели реформу, щоб вона запрацювала в Україні", - пропонує він.

"А окремим положенням і окремим проектом закону про зміни до Конституції ми б розглядали питання про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" - зазначив голова Верховної Ради.

"На жаль, цей пункт став причиною не тільки політичних конфліктів, а й загальносуспільної дискусії. І фактично цей пункт, який залежить від виконання Путіним Мінських домовленостей, не дозволяє прийняти цю важливу та ключову реформу", - сказав він.

Парубій вважає, що сьогодні, коли російські окупанти поводять себе більш агресивно, рано говорити про можливість ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації разом з пунктом про особливості самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Водночас, він зауважив, що між першим та другим читанням "не може бути вилучено жодного пункту, не може бути змінено жодної крапки, жодної коми".

На його переконання, необхідно розпочати цей процес фактично з початку, вилучивши пункт в окремий проект змін до Конституції, і тоді знов необхідне рішення Конституційного суду і розгляд в першому та другому читаннях.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада