UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Партії Гриценка та Саакашвілі пророкують "покарання" тим, хто зруйнував наметове містечко

Шість українських політичних партій вважають злочином штурм правоохоронцями наметового містечка під Верховною Радою

Про це йдеться у спільній заяві українських демократичних сил, яку оприлюднив голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

До заяви також приєдналися "Рух нових сил", "Європейська партія України", "Народний контроль", "Громадянський рух Хвиля" та "Політична сила Альтернатива".

У заяві йдеться, що вранці 3 березня близько тисячі спецпризначенців скоїли напад на табір протестувальників на Площі Конституції.

"Ветеранів, що в 2014-2015 роках проливали кров на Сході країни, жорстоко побили та поставили на коліна. Десятки людей було затримано", – заявили партії.

"Ми вважаємо такі дії влади злочином. Очільники силової вертикалі намагаються виправдати цю "акцію" тим, що протестувальники нібито готували захоплення парламенту. Ми сприймаємо ці заяви як свідому брехню. Протест, що тривав з 17 жовтня 2017 року, залишався мирним. Усі провокації та насильство здійснювали виключно представники влади", – йдеться у заяві.

Підписанти вважають, що планом влади є показати, "що будь-який мирний протест буде дискредитований, а його учасники – покарані".

Партії обіцяють докласти всіх зусиль, щоби цей план не був втілений у життя.

"Після зміни влади всі ті, хто схвалював рішення про придушення мирного протесту та втілював його в життя, понесуть відповідальність згідно з законом", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, сьогодні, 3 березня, біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією, представники якої хотіли провести слідчі дії, та учасниками протестів.

У поліції заявили, що на території табору запланували слідчі дії за рішенням суду в межах 2 кримінальних проваджень – одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше – по подіях 27 лютого біля Ради.

Керівництво Нацполіції Києва звернулося до столичної влади з проханням про надання "техніки для прибирання снігу та сміття" у Маріїнському парку та на вул. Грушевськогопісля того, як там відбулися слідчі дії.

За даними офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під час сутичок біля Верховної Ради затримали 112 людей, а шестеро жителів наметового містечка та четверо співробітників правоохоронних органів – госпіталізовані. Поліція, однак, повідомляє про сімох постраждалих силовиків, а представники руху "Визволення" розповідають, що доправили до столичних лікарень 11 активістів.

Під час "слідчих дій" правоохоронців під Радою постраждали також щонайменше троє українських журналістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme