Партіям повернуть 467 млн, витрачених на рекламу, – "Чесно"

На фінансування партій із державного бюджету заплановано близько 1 мільярда гривень, при цьому 467 млн гривень буде спрямовано на компенсацію витрат на виборчу кампанію п’яти партій, які потрапили до парламенту

Про це повідосляє Depo.ua з посиланням на рух "Чесно" та "Українську правду".

За даними "Чесно", у структурі видатків цих партій на виборчу кампанію від 61% до 86% становлять витрати на телерекламу. Друга за обсягами стаття видатків – зовнішня реклама (від 9% до 20%). Саме ці видатки парламентським партіям і буде компенсовано. Сума компенсації залежить від офіційної суми витрат на кампанію: скільки партії витратили — стільки і повернуть з бюджету. 

Таким чином, найбільше отримає партія "Слуга народу", а найменше – ОПЗЖ.

Також у проекті держбюджету на 2020 рік передбачено 567 млн гривень на фінансування статутної діяльності усіх 11 партій, які набрали від 2% голосів виборців. Структура розподілу фінансування цих партій на статутну діяльність у 2020 році виглядає так

Нагадаємо, що законопроектом Офісу президента № 1029, покликаним перезавантажити НАЗК, пропонується зменшити обсяги державного фінансування парламентських партій та скасувати фінансування для позапарламентських партій. 

Профільні громадські організації пропонують розглянути питання про державне фінансування в рамках іншого законопроекту. У ньому експерти пропонують розглянути не лише питання розміру державного фінансування, а й визначити, на що його витрачати заборонено. Крім цього, пропонується посилити відповідальність за порушення норм щодо державного та приватного фінансування партій та спростити процедуру здійснення внеску на користь партій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook