Партія Яценюка отримає найбільше грошей з бюджету, - НАЗК

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак розповіла про державне фінансування політичних партій та опрацювання їх декларацій
Depo.Влада
17 серпня 2016 11:20
ФОТО: depo.ua

Про це вона розповіла в інтерв'ю "УНН", передає depo.ua.

На запитання журналістів про те, чи прораховано суму, яку отримає одна з українських партій Корчак сказала:

"Прораховували, але точних цифр я не пам’ятаю. Найбільша сума це приблизно 100 млн грн - це “Фронт змін”, тому що він набрав більшу кількість голосів. Дещо меншу кількість голосів має “Солідарність”. Зараз вони подали звіти за перший і другий квартал. Ми ці звіти перевіряємо, однак далі вони подають звіти і за третій квартал, і за четвертий".

Також обговорювалось, що буде з партіями, які відмовляться подавати звіти до НАЗК.

"Шість партій, які претендують на державне фінансування, виконали одну із вимог. Вони вчасно подали звіт і згідно з тією формою, яка визначена чинним законодавством. Стосовно інших партій, звісно, ми будемо, мабуть, протоколи про адміністративні правопорушення, яка партія не прозвітувала відповідно до закону.

Ця партія не претендує на державне фінансування, наприклад, але це не позбавляє її обов’язку подавати звіт. Ми зв’язували, що розмір штрафної санкції за порушення цієї вимоги - 6 тис. 800 грн. Іншого механізму впливу на партію, щоб вона подала цей звіт, немає", - розповіла голова НАЗК.

Довідка: 8 жовтня 2015 року Верховна Рада України проголосувала за державне фінансування партій, ти самим, згідно прийнятого закону №2123-а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання та протидії політичній корупції", фінансування партій із державного бюджету буде здійснюватись із 1 липня 2016 року.

Гроші отримуватимуть всі політичні організації, які подолали 5% бар’єр на парламентських виборах.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада