Парламенти України, Польщі і Литви спільно звинуватять Росію у Волинській трагедії, - Парубій

Парламенти України, Польщі і Литви оголосять спільну заяву щодо винуватців трагедії на Волині під час Другої світової війни
Depo.Влада
18 жовтня 2016 12:43
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам у Києві повідомив голова Верховної Ради Анрій Парубій, передає Depo.ua.

"Я свого часу виступив з ініціативою спільного звернення трьох парламентів України Польщі і Литви з подій, які відбулися на наших землях з початком Другої світової.  Треба зняти напругу між Україною і  Польщею. В цій заяві передбачається вказати, хто був винуватцем  трагедії на цих землях. А винуватцями були Російська імперія і німецький нацизм, які розпочали війну", - зазначив Парубій.

За його словами, завтра відбудеться одночасне засідання трьох комітетів парламентів України, Польщі і Литви з цього приводу.

"У четвер Верховна Рада, парламенти Польщі і Литви спільно зазначать, хто був винуватцем трагедії на нашій землі в середині минулого століття і зазначено, що російський імперіалізм продовжує ту ж саму політику і зараз. Це буде унікальна річ, коли три парламенти дадуть оцінку не лише спільній історії, а і сучасним діям російського імперіалізму", - наголосив Парубій. 

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада