ПАРЄ: Кремль хоче заборонити Меджліс за спротив

осійська влада хоче заборонити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу виключно через те, що він не сприймає окупації Криму і протистоїть їй
Depo.Влада
14 березня 2016 14:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві доповідачів Парламентської асамблеї Ради Європи з питань України Аксель Фішер (Німеччина) та Хорді Шукла (Іспанія), розповсюдженій прес-службою ПАРЄ 14 березня, передає depo.ua з посиланням на DW.

"Ми серйозно стурбовані намірами Російської Федерації заборонити Меджліс на підставі того, що він є нібито екстремістською організацією", - кажуть доповідачі.

Вони переконані, що Меджліс є "важливим інструментом для представлення та емансипації кримськотатарського народу".

Вони також вважають, що Кремль прагне заборонити діяльність Меджлісу "виключно через його відкрите протистояння незаконній анексії Криму Російською Федерацією".
"Таке рішення буде абсурдним",- заявляють доповідачі ПАРЄ.

Заборона Меджлісу суперечить міжнародним стандартам і є серйозним порушенням прав кримських татар, "яких російська влада пообіцяла захищати", наголошують вони.

Нагадаємо, що засідання підконтрольного Росії "Верховного суд Криму" за позовом "прокуратури Криму" про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові має відбутися 17 березня.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада