Парасюк перетворює "справу Шабуніна" на клоунаду

Втручання Володимира Парасюка у інформвійну проти Віталія Шабуніна піде останньому лише на користь
Depo.Влада
6 квітня 2016 18:05
ФОТО: depo.ua
Парасюк перетворює "справу Шабуніна" на клоунаду
Парасюк перетворює "справу Шабуніна" на клоунаду

Останніми днями керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін не сходить зі сторінок ЗМІ. Така увага до антикорупціонера дуже вже нагадує цілу інформкампанію з ознаками замовної, що в той же час аж ніяк не означає, що пан Шабунін, попри те, що є для багатьох дописувачів соцмереж мало не антикорупційною іконою, не може мати стосунок до якихось сумнівних справ.

Все почалося з того, що Центр протидії корупції звинуватили у оборудках з грошима, отриманими від США на реформування Генеральної прокуратури. В рамках розслідування цієї справи слідчі ГПУ навіть вилучили документи громадської організації. Сам Шабунін заявив, що жодних грошей на реформу в ГПУ його центр не отримував, а вилучення документів назвав обшуками та тиском на антикорупційну організацію. Зрештою далі вилучення документів справа поки не пішла, але одразу з'явилися нові звинувачення щодо пана Шабуніна.

Так, кілька днів тому в мережі опублікували витяг з реєстру нерухомого майна і з'ясувалося, що дружині антикорупціонера належить "маєток під Києвом" площею 0,0584 га. В мережі навіть з'явилося відео маєтку зняте з безпілотника. Правда "маєток" на відео виглядає не надто переконливо.

Наступним ударом по Шабуніну стало звинувачення з вуст нардепа від БПП Івана Вінника в нібито несплаті податків, озвучене в прямому ефірі на "Шустер-LIVE". Це звинувачення Шабунін назвав відвертою брехнею, продемонструвавши акти податкової звірки, а нардепа Вінника "трєплом".

І ось уже сьогодні в боротьбу з Шабуніним включився і одіозний нардеп Володимир Парасюк, який згадав Шабуніну його "маєток", а особливо те, що той не вніс його у свою декларацію про доходи, оприлюднену раніше на сайті НАБУ. Коли ж інформація про маєток потрапила у ЗМІ, декларація Шабуніна дивним чином з сайту зникла, активні недоброзичливці Шабуніна її вчасно скачали і продемонстрували суспільсту. У зв'язку з цим нардеп Парасюк накатав листа директору НАБУ Артему Ситнику, вимагаючи "вжити заходів для негайного припинення повноважень шести членів Ради громадського контролю при НАБУ", серед них і Шабуніна, за те, що надав у декларації недостовірну інформацію, тобто не вказав свою земельну ділянку та витрат на її утримання. В разі, якщо його вимогу не виконають протягом 10 днів, Парасюк пообіцяв звернутися до суду та вимагати від ГПУ притягнути Ситника до кримінальної відповідальності.

Отже, в сухому залишку маємо інформаційну кампанію проти Шабуніна, яка, принаймні поки що, виглядає не надто переконливою, за винятком історії з декларацією. Тут, звісно, пан Шабунін мав би внести ясність у питання, прозоро і зрозуміло проінформувавши громадськість, є в нього ділянка чи нема і, якщо є, то чому він не вказав цей актив у своїй декларації.

В той же час варто відзначити, що антишабунінська кампанія певною мірою досягла своїх цілей – тепер голова Центру протидії корупції міцно пов'язаний в інформпросторі з корупційними скандалами, навіть якщо нічим кримінальним вони для нього і не завершаться.

Однак поява в цій історії головного парламентського забіяки Парасюка грає тільки на користь Шабуніну, попри те що його офіційний депутатський статус надає звинуваченням додаткової офіційної ваги. Справа в тому, що пан Парасюк своїми безкінечними бійками та істериками в парламенті та за його межами давно позбувся німбу героя Майдану, отримавши натомість блазнівський ковпак. То ж цілком природно, полум'яні ініціативи Парасюка ніхто не сприймає занадто всерйоз. Вочевидь так станеться і зі справою Шабуніна. Мовляв, якщо там замішаний Парасюк, то не варто навіть звертати уваги на чергову дурню.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада