П’ять причин, чому Ситник має піти

На керівництво НАБУ очікує головний іспит: покарання найбільш одіозних е-декларантів. Однак є підозра, що і тут команда Ситника не дасть цьому ради

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
П’ять причин, чому Ситник має піти…

Згідно закону на Національне антикорупційне бюро, директора даної організації звільнити фактично неможливо. Але ці "але" будуть множитися в геометричній прогресії, якщо Артем Ситник кардинально не змінить політику свого відомства. Поки ж ситуація складається таким чином, що є вже вдосталь причин, щоб сказати, що керівництво НАБУ заслуговує на відставку

Причина №1: висока ціна

Вже зараз можна говорити про низький ККД такої реформаторської організації, якою є НАБУ. У 2016 році на бюро з державного бюджету було виділено близько півмільярда гривень, тоді як повернути в бюджет НАБУ вдалося лише десяту частину від цієї суми. Величезні заробітні плати для слідчих, які в середньому становлять 32-34 тисяч гривень на місяць, наразі не дали бажаного результату.

Причина №2: низька якість

Керівництво НАБУ тим часом усіляко намагається спрямувати погляд українських ЗМІ на лічені скандальні історії. Втім, за великим рахунком, всі ці гарячі справи не дають жодних результатів. Гучна справа колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, яка триває вже понад рік, фактично згасла. Інший нардеп Олександр Онищенко попри шалений скандал взагалі втік з Україні і зараз з грецьким паспортом знаходиться десь на Туманному Альбіоні. А з іншими високопосадовцями у Ситника поки якось не склалося…   

Причина №3: конфлікти інтересів

Історія з розслідуванням НАБУ купівлі квартир нардепами Сергія Лещенка і Світлани Заліщук показала заангажованість роботи даного слідчого органу. Уперте небажання Ситника відкривати провадження, що напряму передбачено законодавством, закінчилося скандалом. Керівника НАБУ звинуватили у спробі "відмазити" нардепів, з якими склалися приязні стосунки.

Причина №4: Піар замість роботи

Артем Ситник, мабуть, один з рекордсменів серед керівників силових органів за регулярністю проведення прес-конференцій та брифінгів. Втім, теми для піару вибираються провальні: по десятому колу слухати одне й те ж саме про того ж Онищенка чи Мартиненка вже набридає. Водночас, коли дійсно мав бути піар, як в історії з купівлею величезної квартири Сергієм Лещенком в центрі Києва, вийшов облом.

Причина №5: непрофесійність

У органів, які мають займатися боротьбою з корупцією, спостерігаються серйозні проблеми з кадрами, з їх якістю та професіоналізмом. Доходить до того, що суди повертають слідчим НАБУ їх позови, оскільки вони складені з елементарними помилками.

Зараз у суспільстві чекають, що е-декларування дасть змогу провести посадки особливо нахабних чиновників. І якщо у НАЗК можуть спихнути відповідні заяви про злочин до НАБУ, то останнім відпетляти вже не вдасться. НАБУ має порушувати справи за фактом наданої інформації. А її буде чимало. В результаті, є серйозна підозра, що замість гучних розслідувань ми отримаємо абсолютно заблокований орган.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme