Від справи Гонгадзе Кучма «відмазався» за мільярдний хабар - Кузьмін

Колишній перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявляє, що за припинення кримінальної справи проти Леоніда Кучми у справі про вбивство Георгія Гонадзе був сплачений хабар у мільярд доларів
Depo.Влада
19 грудня 2014 09:54
ФОТО: depo.ua
Від справи Гонгадзе Кучма «відмазався» за мільярдний хабар - Кузьмін
Від справи Гонгадзе Кучма «відмазався» за мільярдний хабар - Кузьмін

Про це він заявив в ефірі телеканалу «1+1», передає depo.ua.

«У 2013 році ми отримали інформацію про те, що за закриття кримінальної справи проти Леоніда Кучми був сплачений безпрецедентна хабар у мільярд доларів. Стало відомо, що гроші за мовчання отримали і деякі свідки цієї справи, і учасники процесу», - сказав Кузьмін.

«У пакет домовленостей із колишньою владою входило і моє звільнення з прокуратури з притягненням до кримінальної відповідальності за сфальсифікованим звинуваченням. Ми хотіли перевірити цю інформацію слідчим шляхом, але не встигли», - сказав він.

Хоча він жодним чином не прокоментував той факт, що після цього звільнення з ГПУ, він був призначений заступником секретаря РНБО до 5 березня 2014 року.

Крім того, Кузьмін заявив, що Кучма і його «сім'я» мають настільки великий вплив в Україні і світі, що мало хто в країні здатний з ним змагатися, пише «Українська правда».

«Саме ця сім'я завжди впливала на президента Януковича. Багато опозиціонерів знають роль Кучми і його зятя в їхніх власних долях. Тому скажу, що ця сім'я і зараз намагається впливати на всі важливі події в Україні. Тому Кучму не викликали і не викликають до суду. На жаль, в Україні мало політиків, які не дозволяють цій родині тиснути на них. Сподіваюся, що Порошенко і Яценюк зможуть протистояти цьому тиску», - сказав він.

«На плівках Мельниченка є все, що необхідно прокурору і судді для розгляду справи і прийняття правильного процесуального рішення», - сказав він і додав, що були готові для суду матеріали щодо Кучми і продовжено розслідування щодо «підбурювачів».

«За матеріалами кримінальної справи на причетність до цього вбивства перевірялися екс-президент Кучма і екс-голова адміністрації та екс-спікер парламенту Володимир Литвин», - сказав Кузьмін.

Як відомо, Кузьмін був першим заступником Генпрокурора і курирував найбільш резонансні справи, у тому числі справу про вбивство Гонгадзе, переслідування Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

27 червня 2014 року Кузьмін оголошений у розшук, у тому числі міжнародний. Стосовно Кузьміна проводиться досудове розслідування за підозрою в організації в 2010 році незаконного затримання екс-голови МВС Юрія Луценка і в підбурюванні судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Як відомо, зараз Кучма є представником України на мінських переговорах щодо ситуації на Донбасі.