Можновладці та їхні сумнівні "ксіви". ТОП-10 історій (ФОТО)

Десять історій про можновладців та їхні документи, які можуть бути підробними

Можновладці та їхні сумнівні "ксіви". ТО…

Соцмережі сколихнув черговий скандал - головного банкіра держави Валерію Гонтарєву звинуватили в підробці документів, щоб очолити НБУ. Згідно закону “Про НБУ”, на посаду голови відомства може претендувати громадянин України, який має досвід роботи на керівних посадах в банках не менше 10 років, або досвід роботи на керівних посадах у профільних держорганах або в міжнародних фінансових організаціях. 

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 1

Валерія Гонтарєва до приходу в НБУ мала досвід роботи на керівних посадах тільки в комерційних банках. Але й цього досвіду у претендентки було недостатньо, щоб очолити НБУ. Схоже, що в цьому випадку Гонтарєвій довелося дещо спотворити свої анкетні дані.

Скандалів з підробленими документами високопосадовців в нашій країні - хоч відбавляй. Ось ліше деякі із них.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 2

Андрій Кислинський, колишній заступник начальника СБУ

У 2009 році депутат від «Нашої України» Геннадій Москаль, звинуватив у підробці біографії заступника голови Служби безпеки України Андрія Кислинського. У відповідь на запит Москаля Секретаріат президента надав з особової справи Кислинського (до СБУ він працював у Секретаріаті президента) копію диплома про отримання в 2000 році кваліфікації "історик" і "викладач історичних дисциплін". Після цього Москаль звернувся до архіву Київського університету ім. Т.Шевченка, де йому повідомили, що Кислинський з 1995 по 2000 рр. на денному відділенні і з 1994 по 2000 рр. на заочному відділенні не навчався, а номер і серія диплома, які парламентарію повідомили в президентській канцелярії, в книгах реєстрації дипломів не значиться. У результаті президент змушений був звільнити Кислинського з СБУ. Насправді, Андрій Кислинський є «фахівцем з експлуатації та ремонту гірничого електромеханічного обладнання та автоматичного обладнання». Цю спеціальність він отримав в гірничому технікумі міста Красний Луч Луганської області.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 3

Роман Зварич, екс-міністр юстиції України

Один з найактивніших сподвижників помаранчевої революції, соратник екс-президента Ющенка, міністр юстиції Роман Зварич навесні 2005 року раптово опинився в епіцентрі скандалу, який полягав чи то в його американській освіті, чи то взагалі у відсутності вищої освіти як такої. Зварич, який колись був громадянином США, а потім отримав українське громадянство, не був ніколи професором Колумбійського університету, як не був і автором цілого ряду приписаних йому наукових робіт, як писав він сам раніше у своїй біографії. Зварич не тільки не мав докторського ступеня, диплома магістра Колумбійського університету, але й не був професором Нью-Йоркського університету, як вказувалося в його біографії.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 4

Микола Рудьковський, народний депутат

У березні 2007 року фігурантом дипломного скандалу став екс-міністр транспорту і зв'язку, колишній соціаліст, а потім народний депутат від фракції Партії регіонів Микола Рудьковський. Міністр нібито сфальсифікував диплом Чернігівського педагогічного університету. У Москві Рудьковський нібито вивчав премудрості менеджменту в "Школі бізнесу" при Московському державному інституті міжнародних відносин. Але виявляється, при МДІМВ ніякої "Школи бізнесу" не існувало. У 1997 році Рудьковський став керувати в "Укргазпромі", і подав фотокопію ще одного диплома про закінчення Російської економічної академії ім.Плеханова. В офіційному листі ректор академії повідомив, що освіти в цьому виші Рудьковський ніколи не отримував, а сам диплом з такими реквізитами не видавався. У 2000 Рудьковський примудрився закінчити ще й такий собі Національний економічний університет, де йому присвоїли кваліфікаційну ступінь "магістр міжнародної економіки". Виходить, що у генія Рудьковського відразу чотири вищі освіти.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 5

Василь Павлюк, депутат від партії "Свобода"

На самому початку 2012 року в епіцентрі дипломного скандалу опинився вірний соратник Олега Тягнибока, відповідальний секретар Львівської міськради та заступник голови місцевої партії "Свобода" з економічних питань депутат Василь Павлюк. Журналісти звинуватили активного свободівця в підробці. Перед виборами Павлюк подав у Центрвиборчком дані про те, що у нього є вища освіта. Диплом спеціаліста був виданий Луцьким інститутом розвитку людини в червні 2011 року. Поступив ж свободівець до даного вузу в 2010 році. Виходить, що вищу освіту Павлюк отримав всього за один рік.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 6

Олександр Доронін, мер міста Сніжне, Донецька область

Навесні 2012 року мера міста Сніжне Олександра Дороніна звинуватили в тому, що він підробив диплом про отримання вищої освіти. "Під час проведення перевірки слідством встановлено, що О. Дороніним диплом про отримання вищої освіти в Ленінградському ордена "Знак пошани" інженерно-економічному інституті імені Пальміро Тольятті в 1985 році йому не видавався", - повідомив начальник УБОЗ ГУМВС України в Донецькій області.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 7

Петро Кравчук, нардеп від «Батьківщини»

Петро Кравчук з 2006 до 2008 рік був нардепом від БЮТ, потім очолював Укравтодор, а з середини 2008-го по весну 2010 року, тобто півтора роки працював заступником міністра транспорту та зв'язку. Балотуючись у депутати в 2007 році, Кравчук вказав, що має вищу освіту. Як згодом заявили правоохоронці, Кравчук мав підроблений диплом. Проти нього порушили кримінальну справу. Кравчука звинувачували в тому, що він придбав свідомо підроблений документ про отримання вищої освіти й надалі неодноразово використовував його - подавав до Кабінету міністрів України та відділу кадрів Мінтрансзв'язку. Під час судового засідання Петро Кравчук попросив про закриття кримінальної справи проти нього на підставі закону "Про амністію в 2011 році", оскільки в тому ж 2011 році він був визнаний інвалідом II групи. Суд задовольнив прохання Кравчука - і закрив справу проти нього.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 8

Ренат Кузьмін, прокурор

Засумнівався в наявності диплома в одного з найодіозніших прокурорів нардеп Сергій Власенко. У адвоката, захисника Юлії Тімошенко викликала сумнів і сама наявність диплома, і той факт, чи вчився взагалі Кузьмін в Харківському юридичному інституті. «Я провів зовсім невелике дослідження і мені вдалося з'ясувати, що диплом Рената Кузьміна здається досить сумнівним. Це я припустив, грунтуючись на тому, що Ренат Равеліевіч Кузьмін зміг вступити на перший курс заочного відділення Харківського юридичного інституту в 1985 році, а при цьому школу закінчив він в 1984-му. Згідно з правилами прийому до ВНЗ на спеціальність «правознавство» тих часів, треба було мати до 1985 року мінімум два роки стажу роботи або службу в радянській армії. Це були загальні правила прийому, які затверджені наказом Міносвіти СРСР, також, відповідно, діяв тоді подібний наказ і від Міносвіти УРСР. Це все юридичні норми».

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 9

Наталія Королевська

Нардеп Геннадій Москаль опублікував у себе на сторінці в соцмережі, що міністр соціального захисту Наталія Королевська власноручно написала заяву до райвідділу міліції про втрату, імовірно на вулиці в місті Луганську, свого свідоцтва про отримання вищої освіти. Як сказав Москаль, факт викликав у нього підозру, а чи дійсно Королівська мала взагалі диплом про віщу освіту. У відповідь на запит Москаля прес-секретар Королівської змогла тільки заявити, що у міністра не одна, а відразу дві вищі освіти (така інформація була і на сайті Кабінету міністрів). При тому, прес-скеретарь не знає, коли і як втратила Королівська свій диплом. Водночас у ЗМІ встигла з'явилася інформація, згідно з якою сама Королевська все ще продовжує навчатися на третьому курсі в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 10

Оксана Калетник

У 2010 році скандал розгорівся навколо диплома Оксани Єлманової (Калетник). Секретар комітету Верховної Ради нардеп Юрій Стець заявив на засіданні Нацкомітета з питань радіо і телебачення, що диплом, який Калетник надала у Верховну Раду, університет ім. Шевченка їй ніколи не видавав.

Остапи Бендери в українській владі (ФОТО) - фото 11

Сергій Вальтер, мер Мелітополя

23 квітня 2010 року слідчий прокуратури Запорізької області виніс постанову про порушення кримінальної справи за фактом підробки диплома про вищу освіту на ім'я Вальтера. Була проведена перевірка за фактом підробки документа - диплома про закінчення Уральського політехнічного інституту. Насправді Вальтер С. Г. в Уральському ордена Трудового Червоного Прапора політехнічному інституті не навчався, а реєстраційний номер, який є унікальним, привласнений зовсім іншій людині.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme