Останній кривавий день літа

Підсумки і перспективи
Depo.Влада
31 серпня 2015 20:17
ФОТО: depo.ua
Останній кривавий день літа
Останній кривавий день літа

Цей день може стати поворотним для всієї новітньої історії. Головне питання - чи буде проявлена політична воля нарешті вирішувати питання, які всім уже мозолять очі багато місяців:

1. Кинута в міліцію граната дозволяє максимально швидко і головне, за повної підтримки населення, посадити 20-30 буйних кришувальників, які прикриваються націоналістичними гаслами, а самі насправді займаються чистим рекетом. По суті, треба зробити те, що влада не зробила місяць тому в Мукачеві. Поки ми почули про одного затриманого, власне виконавця теракту. Існує висока вірогідність, що до нього приєднається ще парочка таких же як і він виконавців. Хоча суспільство вимагає, щоб були посаджені замовники, ким би вони не були. Чому я песимістично дивлюся на цей процес? Та тому, що при розкрутці такого процесу буде велика хвиля протестів по типу того, що ви садите патріотів, а єфремови ходять на свободі. І тут найголовніше: посадити єфремових ніхто не хоче. А без цього не можна боротися із махновщиною. Тому, на жаль, існує висока вірогідність, що за кілька тижнів історія може повторитися.

2. Завтра в парламенті ми почуємо полум'яні промови про те, що це Порошенко довів країну до терактів, а його Конституція кидає країну в лапи Путіна. Але треба розуміти, що поранення сотні міліціонерів лежить на совісті тих, хто організував мітинг і кричав про шини. Насправді, сьогодні відбулося те, чого не чекали "контрреволюціонери". Фейсбук-тусовка, яка ніколи не жила логікою, впала в емоційну істерію і стала ворогом тих, хто боровся з новою Конституцією. Звичайно, через деякий час відбудеться відкат назад, але якщо АП використає цей шанс, можна не сумніватися в тому, кількість тих, хто почне хитатися в питаннях Конституції, різко зросте.

3. Ляшко заявив, що створює Народну раду, оскільки БПП і НФ голосували спільно з Опозиційним блоком. При цьому, Ляшко формально не виходить і не вийде з коаліції. "Самопоміч" виключила 5 своїх членів із фракції, але теж не виходить і не вийде з коаліції. От така політична шизофренія. Чому? Та тому, що вони не готові до перевиборів зараз, плюс із коаліції ще не готова виходити Тимошенко. Тому всі ті, хто питає про живучість коаліції можуть спати спокійно. Формально коаліція ще існуватиме, а її лідером залишається Олег Ляшко.

4. Всі ті, хто зараз роздумує про те, що за Конституцію проголосувало всього 265 людей і 300 голосів у президента немає, мають знати дві речі: по-перше, у президента є шість місяців для того, щоб знайти ці голоси, а, по-друге, політики мають властивість міняти свої погляди. От хто б міг подумати рік тому, що Ляшко, який звинувачував Коломойського у серцевій хворобі матері буде зараз головним політичним партнером Коломойського? Так само і з Конституцією. Всі сьогоднішні полум'яні промови можна забути. Почався новий етап переговорів (торгів).
5. Садовий сходив до генпрокуратури і не зміг сказати, хто підкуповував його депутатів, за скільки і де. Цього і слідувало очікувати. Питання тільки в тому, чи розкрутять цю тему ЗМІ, чи ця жирна з точки зору антипіару тема кане в Лету. Так само, як канула в Лету тема з відпочинком Ляшка на Капрі.