ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Останні дії та заяви Угорщини все більше нагадують стиль Кремля, - Боднар

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто дійсно викликали до українського МЗС з приводу висловлювань прем'єра Угорщини Віктора Орбана, а те, що посол попередньо сам просився на зустріч, не впливає на зміст та форму демаршу України

Depo.Влада
19 листопада 2018 20:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Посла Угорщини таки запросили до МЗС! Останнім часом дії і заяви угорської сторони все більше нагадують стиль Кремля. То угорський прем'єр синхронно з Москвою декларує відмову від контактів з українською владою, то угорська дипломатія переходить на рейки маніпуляцій і перекручень. Незважаючи на турбулентності в двосторонніх відносинах, я намагався стримано коментувати нинішні проблеми. Але чашу мого дипломатичного терпіння переповнила відверта брехня МЗС Угорщини щодо виклику їхнього посла", - написав Боднар.

Як зазначив Боднар, Ійдярто був запрошений до МЗС України директором профільного департаменту для демаршу щодо заяв угорського прем'єра Орбана.

"Те, що посол попередньо сам просився на зустріч не впливає ні на зміст, ні на форму демаршу. Послу Угорщини було висловлено рішучий протест у зв'язку із заявами Орбана, наголошено на неприпустимості втручання у внутрішні справи України, зокрема у триваючий виборчий процес. Посол з розумінням сприйняв наші занепокоєння. Жодної згадки про "утиски угорців на Закарпатті" не було! Навпаки, було запропоновано сконцентрувати взаємодію двох країн на практичних взаємовигідних напрямках", - заявив Боднар.

Боднар також висловив жаль з приводу того, що "свою роботу в Україні новий угорський посол (а також його колеги в Будапешті) розпочинає методами кремлівської пропаганди".

"Ми, зі свого боку, мабуть, почнемо в МЗС активно вчити угорську мову, щоб в коментарях одразу угорською вказувати не дипломатичне слово "запросили", а жорстке - "викликали". Якщо їм подобається жорсткий, а не конструктивний стиль діалогу - ми їм це швидко забезпечимо!" - додав Боднар.

Нагадаємо, 15 листопада Віктор Орбан заявив, що не хоче ні про що домовлятися з чинною владою України.

16 листопада в МЗС України заявили, що викликали Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто до Міністерства закордонних справ через скандальні висловлювання угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана.

19 листопада Угорщина заявила, що її посла не викликали до МЗС України через заяву Орбана.

.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада