Оржель розповів, від чого залежатиме транзитний тариф та умови використання ГТС

Питання щодо тривалості контракту на транспортування газу європейським споживачам є предметом технічних консультацій, але від нього залежить формування тарифів на транзит газу та стабільність його постачання на європейський ринок

Про це у Брюсселі за підсумками тристоронніх переговорів щодо транзиту газу за участю Єврокомісії, України і Росії заявив міністр енергетики та охорони довкілля України Олексій Оржель, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Тариф та умови використання ГТС будуть також залежати від терміну укладання договорів. Чи це буде 10 років, або інші терміни – це питання технічних консультацій між сторонами. Сторони домовилися про те, що це буде рішення, яке має бути вигідним для усіх трьох сторін, щоб забезпечити стабільність поставок на європейський ринок", – зауважив український урядовець.

Відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що з огляду на анбандлінг (розукрупнення) Нафтогазу в рамках нової моделі функціонування газотранспортної системи, українська сторона розглядає можливість залучення іноземних партнерів, на цей час це питання є лише перспективою.

"Це лише певна перспектива, й вона лише прораховується. Я не можу сказати, що в нас вже є реальні перемовини з іноземними партнерами. Якщо хтось чітко покаже свою зацікавленість в тому, щоб брати участь, думаю, в такому випадку ми напрацюємо відповідний юридичний механізм", – сказав Оржель.

Разом з цим, він зауважив, що інше питання – щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу у правових суперечках між Нафтогазом і Газпромом, не було предметом переговорів, що відбулися у Брюсселі.

"Ми займаємо чітку позицію: Стокгольмський арбітраж не є предметом поточних переговорів. Російська сторона піднімала це питання, і в даному випадку це є їхня позицією", – додав міністр.

Він нагадав, що українська сторона прибула до Брюсселя з підготовленим рішенням про відокремлення газотранспортного оператора, і має намір працювати далі у питаннях транзиту газу виключно за європейськими правилами.

За словами Олексія Оржеля, сторони домовилися "звірити годинники" наступного разу у 20-х числах жовтня.

Нагадаємо, сьогодні, 19 вересня, у Брюсселі представники України, Росії та Європейського союзу провели тристоронні консультації, основною темою яких було питання продовження контракту на транзит газу з Росії до Європи.

Українська сторона на переговорах щодо газу в Брюсселі передала Росії проект нового договору про транзит газу, а також дорожню карту анбандлінга газотранспортної системи.

Віцепрезидент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що продовжити чинний контракт щодо транзиту газу не є можливим, оскільки від України суб'єктом угоди буде вже не "Нафтогаз".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme