Опубліковані супутникові знімки артилерії РФ на території України

Amnesty International оприлюднила супутникові знімки, які вказують на нарощування російського озброєння і артилерії на сході України
Depo.Влада
7 вересня 2014 13:05
ФОТО: depo.ua
Опубліковані супутникові знімки артилерії РФ на території України
Опубліковані супутникові знімки артилерії РФ на території України

Про це повідомляється на сайті міжнародної правозахисної організації, пише ukrinform.ua, передає ДеПо.

«Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на сході України. Росія повинна зупинити безперебійний потік озброєння й іншу допомогу терористам, оскільки саме вони прибігають до важких порушень прав людини в регіоні», - заявив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті, який знаходиться з офіційним візитом в Києві.
На опублікованих знімках - нові позиції артилерії, розміщені безпосередньо в межах кордонів України в період з 13 по 29 серпня, включаючи одиниці артилерії - очевидно гаубиці калібром 122-мм Д- 30, спрямовані на захід. На двох позиціях знаходяться машини бойового забезпечення і об'єкти, які виглядають як бункери. На знімку від 29 серпня можна побачити шість броньованих розвідувально-вартових машин (швидше за все БРДМ-2С).

Ще одну подібну позицію артилерії можна побачити в полі на північний схід від першої, описаної вище, також безпосередньо на території України. Зображення від 26 серпня 2014 вказує на шість самохідних гаубиць (швидше за все, це 2С19 Мста-С 152-мм), приведених на південний захід, де розташовані підрозділи української армії.

У період з 26 по 29 серпня 2014 артилерія була передислокована на захід і приведена на позиції, що знаходяться в межах України. 29 серпня на зображенні супутника з'явилося те, що дуже нагадує численні одиниці військової техніки, розташовані на місцевості уздовж лінії дерев і на сусідньому полі.

«Ці супутникові знімки, факти затримання російських військових підрозділів на території України і свідоцтва очевидців пересування російських озброєних загонів і військової техніки через кордон не залишають ніяких сумнівів в тому, що тепер це міжнародний озброєний конфлікт», - зазначив Шетті.