Опубліковано закон, що дозволяє заочно судити Януковича

У газеті Верховної Ради «Голос України» опубліковано закон, що дозволяє, зокрема, притягнути екс-президента країни Віктора Януковича до кримінальної відповідальності заочно
Depo.Влада
30 жовтня 2014 10:44
ФОТО: depo.ua
Опубліковано закон, що дозволяє заочно судити Януковича
Опубліковано закон, що дозволяє заочно судити Януковича

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Згідно з прикінцевими положеннями, Закон №4448а «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, суспільної безпеки та корупційні злочини» набуде чинності завтра, 31 жовтня.

Закон передбачає, що стосовно підозрюваного (обвинуваченого) у злочинах проти основ національної безпеки України, безпеки людства та міжнародного правопорядку судовий розгляд може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), якщо він перебуває за межами України.

При цьому справі присвоюється статус «спеціального судового провадження».

Відповідно до закону, під час розгляду таких проваджень у суді обов'язковою є присутність захисника підозрюваного.

Суд має право винести рішення у вказаній справі заочно - за відсутності в залі суду підозрюваного.

Також цей закон передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна підозрюваного.

Нагадаємо, 7 жовтня 2014 року народні депутати України з четвертої спроби підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №4448а. За відповідне рішення проголосували 253 нардепи при мінімально необхідних 226 депутатах.

Президент України Петро Порошенко підписав вказаний закон 21 жовтня.

Правоохоронні органи України відкрили проти четвертого президента України Віктора Януковича загалом 6 кримінальних проваджень. Одне з них - за підозрою в організації масового розстрілу активістів Євромайдану 18-20 лютого 2014 року.

Зараз Янукович переховується в Росії.