Оптимізація системи закупівель медтоварів: Рада підтримала зміни до Податкового кодексу

Сьогодні, 15 січня, Верховна Рада підтримала за основу, з урахуванням пропозицій комітету, проект закону №2539 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету

За відповідне рішення проголосували 278 народних депетатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблений із метою створення належних умов для функціонування національної системи закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету та підвищення рівня забезпечення населення медичними товарами.

Зазначається, що основним завданням документу є підвищення економії бюджетних коштів під час закупівель медичних товарів завдяки звільненню операцій із закупівлі відповідних товарів за кошти державного бюджету від оподаткування податком на додану вартість.

Це надасть змогу закуповувати більше медичних товарів при існуючих обсягах бюджетного фінансування програм у сфері охорони здоров’я.

Також, звільнення від оподаткування названих операцій може стимулювати зростання пропозиції на медичні товари для закупівель за кошти державного бюджету, що в свою чергу посприяє підвищенню конкуренції серед учасників закупівель та зниженню вартості медичних товарів.

Завданням законопроекту є усунення перешкод, зумовлених особливостями адміністрування податку на прибуток підприємств, що можуть суттєво ускладнити можливість ефективної діяльності єдиної національної закупівельної організації.

Наголошується, що законопроект приводить норми Податкового кодексу України у відповідність з іншими нормами чинного законодавства, зокрема, законами України "Про публічні закупівлі", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі" тощо.

Повідомляється також, що схвалення змін, запропонованих законопроектом, створить сприятливі умови для функціонування єдиної закупівельної організації у сфері охорони здоров’я на національному рівні, а також дозволить оптимізувати витрати у системі закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету та збільшити їх доступність для кінцевих споживачів – пацієнтів.

Ініціаторами документу виступили нардепи: Михайло Радуцький, Ольга Стефанишина, Лада Булах, Максим Перебийніс, Оксана Дмитрієва, Вікторія Вагнєр, Сергій Кузьміних, Артем Дубнов, Юрій Заславський.

Нагадаємо, 14 січня Рада підтримала впровадження процедур прозорої закупівлі ліків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"