Оприлюднили результати розслідування про таємні офшори Путіна

Статки президента Росії Володимира Путіна оцінили у $ 2 млрд. Значна частина коштів зареєстрована в офшорах Панами
Depo.Влада
3 квітня 2016 22:29
ФОТО: depo.ua

Про це пише ВВС з посиланням на Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), передає depo.ua.

Повідомляється, що у 2015 році з Suddeutsche Zeitung зв'язалося джерело з панамської правової фірми Mossack Fonseca. Фірма займається продажем офшорних компаній. Джерело надало ЗМІ більш 11,5 млн документів, вивчивши які, журналісти виявили потік коштів, пов'язаний з підприємцем Юрієм Ковальчуком і музикантом Сергієм Ролдугіним.

"Ролдугін є близьким другом Путіна і хресним однієї з його дочок, стверджують автори розслідування. Згідно з документами, на нього зареєстровані офшорні компанії, на рахунку яких через банки в Росії, Швейцарії та на Кіпрі надходили великі кошти від російських корпорацій", - йдеться у повіомленні.

Повідомляється, що зареєструвати офшори на Панамі допомагала Mossack Fonseca, а саму мережу вибудував банк "Росія", проти якого США і ЄС ввели санкції в 2014 році.

"3,2% банку належать Ролдугіну, а очолює його Юрій Ковальчук", - зазначається у матеріалі.

Автори повідомляють, що у розслідуванні, яке тривало більше року, взяли участь понад 400 журналістів і 100 видань. Робота йшла в 80 країнах світу.

"Reuters 31 березня  повідомило, що колишній партнер бізнесмена Аркадія Ротенберга Григорій Баєвський передав нерухомість в елітних житлових комплексах Москви і Підмосков'я Катерині Тихоновій, яка, імовірно, є дочкою президента Росії, родичам голови ради директорів "Національної медіа групи" Аліни Кабаєвої і студентці Алісі Харчевій, відомій по зйомці в календарі до дня народження Путіна", - повідомляють у матералі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада