"Молоді вовчиці" проти Вакарчука: Кому вигідний похід Павліка та Винника в Раду

Співак Віктор Павлік та улюбленець жінок Олег Винник можуть опинитися в списках майже нікому невідомої партії "Стабільність", яка боротиметься за крісла в парламенті

"Молоді вовчиці" проти Вакарчука: Кому в…

Автор: Андрій Коваленко

Низка ЗМІ оприлюднили інформацію про переговори між Віктором Павліком, Олегом Винником та лідером "Стабільності", екс-кандидатом в президенти Василем Журавльовим щодо участі в парламентських виборах. Обидва артисти можуть опинитися в лавах "Стабільності". Першою про це заявила відома журналістка Яніна Соколова з "5 каналу" Порошенка, яку Журавльов також запрошував у "Стабільність". Якщо в Олега Винника поки відмовчуються, то Віктор Павлік підтвердив свої плани йти в депутати LB.ua: "Нема диму без вогню. Остаточного рішення поки немає. У будь-якому випадку я буду підтримувати партію "Стабільність", навіть якщо не піду на вибори". А виданню "Апостроф" директор Павліка підтвердила інсайд Соколової: "Це правда, і поки це все, що я про це знаю. Віктор дійсно прийняв таке рішення. Знаю, що з Василем Журавльовим вони спілкуються і дружать давно, Віктор йому дуже довіряє".

Звідки у Павліка така любов до "Стабільності"? Поки сторія мовчить, хоча вони з Журавльовим ніби давно знайомі. Відомо, що затягнути Винника у політику в Журавльова намагаються саме через Павліка. Співак підтвердив пресі, що Виннику пропозиція була, але поки невідомо чи погодився він. 

Сама ця історія прекрасна і абсурдна водночас. Одразу після того, як Володимир Зеленський оголосив про свій похід в президенти, а Святослав Вакарчук ще остаточно не дав задню, в соцмережах були популярними заклики і мемчики щодо необхідності побачити в списку кандидатів Олега Винника. Перед цим про можливу участь у виборах говорив Іво Бобул. Та перетворювати президентську кампанію на битву імен артистів (або ж на цирк) політтехнологи не стали. Вакарчук повідомив, що він не балотуватиметься, а Зеленський спокійно виграв вибори. 

Втім, у парламентській кампанії ситуація явно змінилася. Святослав Вакарчук презентував партію "Голос", в якій буде чимало молоді, що має досвід роботи з фондами Сороса, організаціями, які існують на американські гроші (Transparency, "Чесно"), а також у Кабміні. За даними соціологів, практично за тиждень після оголошення про створення "Голосу" рейтинг політсили Вакарчука злетів з 0,7% до 4,6%. Теоретично, з подоланням 5% прохідного бар'єру проблем у Вакарчука не буде. І його популярність може хвилювати сьогодні двох людей, причому одну з них найбільше - це Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Для Зеленського пан Вакарчук є конкурентом, але рейтинг "Слуги народу" за соціологією становить 40%, обидва політики сповідують ліберальні цінності (Лібертаріанство у Зеленського), і єдине, чим може зашкодити "Зекоманді" Вакарчук зараз - завадити взяти однопартійну більшість у Раді, відкусивши електорат на Заході і в Центрі. Як відомо Depo.ua, у Вакарчука справді планують боротися за електорат Порошенка та Зеленського на Західній Україні та в Центральних областях.  Попри декларування "зшивання" держави, і "справжніх змін" замахнутися на Схід у лідера "Океану Ельзи" навряд чи зможуть - в Зеленського ж грають на набагато ширшому електоральному полі, і боротимуться за Схід з оновленим "Оппоблоком". Ставка "Голосу" на Захід і Центр країни - це дуже погано для Петра Порошенка, який сьогодні зі своєю політсилою має 8,8%, а на президентських виборах переміг лише у Львівській області - базовій для Вакарчука. 

Тому Порошенку дуже вигідна історія з Винником і Павліком. Технологія доволі проста: Вакарчук - артист, кумир молоді. Винника дуже люблять жінки і він справді популярний, навіть в українському кіно знімався, ще й на Західній Україні. Павліка поважає старше покоління. Теоретично ці артисти мають щось відкусити від Вакарчука. 

Важлвио також зрозуміти, хто такий Василь Журавльов і що за "Стабільність" він може повести в парламент із артистами. Він народився 5 квітня 1970 року у селищі Старий Крим, що поблизу Маріуполя. Закінчив Міжнародний слов'янський університет у Харкові, був директором управлінської компанії "Санрей Інвест", яка надає консалтингові послуги в галузі меблевого виробництва, будівництва, архітектури та дизайну.

На місцевих виборах 2015-го Журавльов був самовисуванцем у боротьбі за крісло мера Маріуполя. Але програв. У тому ж році була створенка ГОшка "Всеукраїнське об'єднання "Стабільність". Зараз існує політична партія "Стабільність", яка відома у вузьких колах. Журавльов також брав участь у президентських виборах 2019-го - для застави "позичив 2,5 млн грн". А ще він з 2016-го є президентом Федерації футболу Маріуполя. І з того часу дуже сильно критикував "Динамо" Київ та братів Суркісів, називаючи їх ледь не сепаратистами після того, як "Динамо" відмовилося їхати на гру в Маріуполь. 

У грудні 2018 року Журавльов навіть написав листа президенту УЄФА Александеру Чеферіну і попросив розглянути можливе порушення "Динамо" фінансового фейр-плей, запідозривши клуб в недоплаті податків через "офшорні схеми". Якраз у той же час тривала інформаційна війна між "Динамо" і Федерацією футболу України, яку очолює голова бюджетного комітету, нардеп від БПП Андрій Павелко. Журавльов навіть називав себе "членом команди Павелка", хоча нібито і розділяв політику та футбол.

Можливо, Журавльов сам хоче пройти у парламент і розпіарити "Стабільність" гучними іменами Винника та Павліка. Та якщо він позичав 2,5 млн на заставу для участі в безперспективній президентськиій кампанії, то на парламентську фінанси також потрібні - більше 4 млн гривень (якщо висунула виборчий список кандидатів у депутати в загальнодержавному окрузі).  Ще й гонорар артистам необхідно платити - не просто ж так вони власне обличчя нададуть у політичних цілях. Звідки ці гроші?

Все виглядає так, що існує певна домовленість. Політсила Журавльова взялася за організацію технології "АнтиВакарчук" і братиме участь у парламентських виборах з гучними іменами артистів Павліка, можливо Винника, може ще якихось відомих імен з шоу-бізу (Ольга Полякова вже зібралася в політику) та ТБ. І все це з однією метою - збити рейтинг "Голосу". Наскільки ця історія буде успішною, і чи реалізується вона взагалі - покаже лише час. Вигоду від неї можуть отримати як "Слуга народу" так і "Європейська солідарність" Порошенка. Але останні точно розраховують на більші дивіденди.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme