Операція "реінтеграція": Як Верховна Рада за деокупацію Донбасу не проголосувала

Сьогодні у Верховній Раді взялися за законопроект №7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях"

Операція "реінтеграція": Як Верховна Рад…

Законопроект має на меті створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону. Згідно з документом, Росія є країною-агресором і окупантом.

Розпочали нардепи одразу на ранковому засіданні із розгляду правок. За словами першого заступника голови ВР Ірини Геращенко, їх було подано 675 правок. Нардеп від БПП Іван Вінник, виступаючи з трибуни, говорив, що правок більше 700. Зазначимо, що переважну більшість із них "відсік" комітет.

Реінтеграцію почали розглядати близько 10:30 ранку. Все ранкове засідання пройшло під "соусом" обговорення і провалювання правок.

Наприклад, нардеп Юрій Деревянко пропонував включити у назву законопроекту Крим. За неї почали голосувати всього 58 депутатів. Згідно з електронною реєстрацією на сайті ВР о 10:02 зареєструвалося в залі 345 народних обранців. Відсутніми були 78. Всього по зміні назви законопроекту було подано 37 правок. По Криму їх відхилили одну за одною.

Близько 11:00 під Радою почалися сутички. Активісти, "донбасівці" та учасники акції "Стоп Реванш", влаштували потасовку з поліцією: підпалили шини, кидали бруківку, підпалювали російський прапор, кричали про перцевий і сльозогінний газ зі сторони правоохоронців. В результаті все виглядало як звичайна картинка для ЗМІ, але один правоохоронець таки постраждав, а одного активіста затримали. Логіка акції, як і зазвичай, відсутня. Головна мета, яку потім озвучили "донбасівці", була прийти під Раду, запалити шини і кинути у вогонь російський прапор.

Тим часом у Раді валили правки. Дату окупації вирішили не визначати, прибирати з преамбули закону посилання на міжнародні договори пр Донбасу теж не захотіли, як і називати "Л-ДНР" терористичними організаціями. У "Батьківщині" та "Самопомочі" наполягали, що в законопроекті мають міститися Крим, Севастополь і акваторії навколо них. Втім, згодом заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука пояснив, що включення Криму призведе до перегляду цілої низки норм закону.

Спікер Парубій навіть попросив прибрати правки, які дублюють одна одну, як ті ж "кримські".

Провалили також правку Купрія, який пропонував введення військового стану на Донбасі.

Тим часом, в соцмережах у людей виникали запитання, мовляв, як голосуватимуть за законопроект, якщо сесійна зала майже порожня. І, справді, по правках голосували по 60-70 нардепів.

Це не дивно, бо ще напередодні відкрито говорилося про те, що прийняття законопроекту буде залежати від явки нардепів.

В підсумку, ранкове засідання завершилося близько 14:18. Нардепи вирішили провести з Донбасом вечір.

Вечірнє засідання Ради почалося із заклику Парубія про "мобілізацію". Нардепи відгукнулися і в залі було зареєстровано 354 нардепи. І вони одразу провалили 344 правку.

Коли дійшли до 346-ї, почалися роздуми щодо того, як фіксувати завершення окупації. Згідно із текстом законопроекту, це робить Міноборони. Пропонувався рецепт із введенням і закінченням воєнного стану. Провалено.

"Опозиційний блок" нагадав про себе, зазначивши про відсутність у законопроекті згадки про Мінські домовленості. Але їх почали критикувати через те, що вони затягують розгляд. Хоча в Опоблоці не зупинилися і потім заявили, що ЗСУ на Донбасі використовуються неправомірно, мовляв, "ми стаємо суб'єктом Гаазького трибуналу".

Все виглядало так, що законопроект можуть проголосувати у нинішньому вигляді. Таку думку навіть озвучив глава "Народного фронту" Максим Бурбак.

Час йшов, правки потрошку рухалися і відкидалися. По 17:00 їх лишилося менше 200. Але нардепи, здавалося, не сильно і поспішали.

У "Самопомочі" наполягали на тимчасово прикордонному контролі в'їзду та виїзду на тимчасово окуповані території. Мовляв, із законом командування отримає значні повноваження щодо контролю в'їзду та виїзду і можуть бути порушення прав людини. Поправка не була підтримана (в комітеті - частково).

Останньою була правка №481 - щодо скасування особливого статусу Донбасу. Вона так само була провалена. І на цьому Андрій Парубій закрив вечірнє засідання Ради. Закон про реінтеграцію розглядатимуть на наступних засіданнях.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme