ООН закликає Україну прийняти закон про переселенців

Організація Об'єднаних Націй закликає Верховну Раду України негайно прийняти закон про внутрішньо переміщених осіб
Depo.Влада
25 вересня 2014 11:59
ФОТО: depo.ua
ООН закликає Україну прийняти закон про переселенців
ООН закликає Україну прийняти закон про переселенців

Про це заявив спеціальний доповідач ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні, передає «РБК-Україна».

«Офіційні цифри свідчать про те, що є 300 тис. осіб, проте неофіційні оцінки говорять, що цифри можуть бути втричі більшими. Я закликаю до негайного прийняття закону про тимчасово внутрішньо переміщених осіб. Прийняття цього закону, заплановане на 14 жовтня, не повинне відкладатися надалі», - зазначив Беяні. 

Крім того, він закликав українську владу до настання зими створити дієву систему допомоги внутрішнім переселенцям із Криму та Донбасу. 

Як повідомляв ДеПо, в липні президент Петро Порошенко відправив на доопрацювання в парламент Закон «Про правовий статус осіб, які вимушено покинули місце проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя чи обставин, пов'язаних із проведенням антитерористичної операції на території України». На думку глави держави, документ носить «декларативний характер» і не визначає порядок надання державної допомоги вимушеним мігрантам, не забезпечує скоординовану і відповідальну роботу органів влади та їх взаємодію з громадськістю з цього питання, не відповідає міжнародним стандартам захисту внутрішньо переміщених осіб.