Онищенко позивається до ГПУ та НАБУ

Народний депутат Олександр Онищенко подав позов у Печерський районний суд Києва проти Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про захист честі та ділової репутації
Depo.Влада
22 червня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua
Онищенко позивається до ГПУ та НАБУ
Онищенко позивається до ГПУ та НАБУ

У тексті позовної заяви Онищенко вказує, що 15 червня під час брифінгу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький назвав його "організатором злочинної схеми", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

На думку депутата, ця інформація є недостовірною та вимагає її спростування.

"Поширена на брифінгу в стверджувальній формі недостовірна інформація про позивача вказує на вчинення позивачем протиправних дій, які чинним кримінальним законодавством кваліфікуються як злочин, і дискредитує позивача в очах оточуючих ... порушує його право на повагу до честі, гідності та ділової репутації", - йдеться у тексті позову.

Також Онищенко зазначає, що відео цього брифінгу оприлюднило в себе на сайті НАБУ, отже подає в суд і на Бюро.

Онищенко подав до суду на Генпрокуратуру й НАБУ за образу честі - фото 1

Нагадаємо, що 15 червня детективи НАБУ та прокурори САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством "Укргазвидобування"провели 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. У результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із генеральним прокурором подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Онищенко, як одного з організаторів розкрадання державного газу.

За попередніми даними, у результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада