Онищенко і Ко через три газові фірми привласнив 1,6 млрд грн, – Луценко

Народний депутат від "Волі народну" Олександр Онищенко створив у 2013–2016 роках злочинну організацію, яка незаконно заволоділа державними коштами, отриманими від реалізації природного газу
Depo.Влада
29 червня 2016 14:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив під час засідання регламентного комітету Верховної Ради генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає depo.ua.

Йдеться про домовленості за договором спільної діяльності між фірмами "Карпат Надра Інвест", Надра Геоцентр, ХАС і і держкомпанії "Укргазвидобування".

Луценко стверджує, що Онищенко, який був бенефіціаром цих компаній (24,99%, 16%, 90% акцій відповідно), перепродуючи державний газ, умисно занижував вартість газу загалом на 1,613 млрд грн, а потім ще й перевів їх у готівку.

Нагадаємо, що 16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка. Його підозрюють у тому, що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

21 червня, Онищенко сам явився на допит до НАБУ, але там його не чекали. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада