"Вогонь і лють" від втікача: Як Онищенко став біографом "Петра П'ятого"

Як вкласти чималі кошти в сумнівний прожект? Про це варто спитати одіозного нардепа Олександра Онищенка, котрий вирішив спробувати себе в прозі

Після втечі з України влітку 2016 року, Олександр Онищенко (Кадиров), схоже, ніяк не заспокоїться. Після "плівок", які, скажемо прямо, не отримали серйозного резонансу, політик-скандаліст взявся за перо. Учора повідомили про його книгу "Петро П'ятий. Правдива історія про українського диктатора". За словами "письменника", книга містить серію ексклюзивних історій про корупцію Петра Порошенка. Її опублікують чотирма мовами - німецькою, англійською, українською та російською. Прямо бестселлер на кшталт скандальної книги "Вогонь і лють: в Білому домі Трампа" журналіста Майкла Вольфа, яка струснула Америку взимку. Та, мабуть, не помилимося, що витвір Онищенка, котрий, схоже, вирішив взяти приклад з Вольфа, буде лише блідою подобою американського прототипу.

Коли півтора роки тому він уперше анонсував публікацію аудіозаписів, які мали продемонструвати корупцію у вищих ешелонах влади, журналістська та експертна спільнота також чекала на шалений компромат. Але чогось фантастичного в розмовах нардепа-"мігранта" з кількома політиками не було. Подальші розповіді Онищенка, що в нього ще є якісь плівки і він їх планує опублікувати, так і залишилося на рівні погроз.

То ж і ця книга - чергова спроба звернути на себе увагу і спробувати похитати ситуацію з екзилу. Щось цікаве в ній буде, проте враховуючи скандальний імідж Онищенка, особливої довіри до його розповіді очікувати не варто. Всі розуміють, що письменник - людина творча і може понапихати в свою книгу і правди, і напівправди і відвертої брехні.

Є й інший – психологічний – момент. Ще б у 2015 році зливи компромату на Порошенка могли мати серйозний інформаційний ефект. За останній час сталося чимало "вкидів", як, приміром, фейкові листи до ФСБ. Негатив від інформаційних атак, безсумнівно, б'є по Порошенку, але не спрацьовує, як інформаційна бомба. Не "вибухне" і книжка Онищенка. Коли б у нього було чим вразити українців, він би це виклав набагато раніше. Тому можна припустити, що заради підтримання скандалу ставка робитиметься не на зміст, а на форму. Наприклад, наклад писанини Онищенка затримають на кордоні і так роздують вселенську "зраду".

Протягом новітньої історії України було чимало збірників компромату на тих або інших політиків. Початок поклав Дмитро Чобіт, який у 2001 презентував книжку "Нарцис" про Віктора Медведчука. Оскільки тоді ще не було масового Інтернету, брошурка користувалася певним попитом і дещо підмочила репутацію Медведчука, але не знешкодила його. Він став головою Адміністрації Леоніда Кучми, де пропрацював аж до Помаранчевої революції. Зараз про книжечку Чобота згадують хіба мастодонти журналістики.

Кілька компроментуючих брошурок опублікували і проти Юлії Тимошенко, зокрема, авторства того ж Чобота. Дісталося й Віктору Ющенку. У 2004 році під час президентської кампанії було презентовано одразу три книги - "Ющенко: історія хвороби" Олексія Ланя, "Факт Ю" Андрія Дерепи і "Журналіст проти месії: фрагменти несприйняття" Володимира Скачка. Утім, усі ці книжки не вартували паперу, на якому їх видрукували, адже знайшли мінімальну кількість читачів. Хоча у них були серйозні промоутери у владі.

То ж поява творіння Онищенка – свідчення того, що комусь вдалося "втюхати" олігархові покриту мохом в часи глобального інтернету технологію "книжкової боротьби". Причому, є підозра, що взяли за це чималі гроші. Та ще й за написання. Бо, враховуючи, що письменницький дар у Онищенка-Кадирова чомусь не проявлявся раніше, скоріш за все, літери до купи у "Петрі П'ятому" складали "літературні раби".

Фото УНІАН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна