Олігархи, вулиця і вибори в ОРДЛО: Карта для Банкової

Літо та осінь стануть етапами протистоянь в кабінетах влади та на вулицях міст в умовах боротьби за інтереси. Зараз вже можна розгледіти кілька гарячих точок, які технологічно розкручують та виставляють на шахову дошку великих торгів за вплив

Олігархи, вулиця і вибори в ОРДЛО: Карта…

 

1. Економічна криза після коронавірусу стане викликом, на якому будуватимуться різні зради. Не тільки в питанні здатності держави покривати видаткову частину бюджету, але й задовільняти апетити олігархату та їх великого "бізнесу". У 2013 році чимало олігархів "зливали" Януковича не з патріотичних бажань піти в ЄС, а лише тому, що економічна ситуація в країні з підтриманням штучної стабільності призвела до того, що фінансового державного пирога вже не вистачало на всіх. А "Сім’я" вирішила віджати собі ще й те, що лишалося, покусавши інших.

Сьогодні вже зрозуміло, що Рінат Ахметов опиняється в ситуації можливого банкрутства, якщо інтереси його монополії в енергосекторі не будуть задоволені - вже зараз ми бачимо зупинку АЕС заради більш дорогої "зеленої" енергетики та вугільних станцій олігарха. Зростання цін на електроенергію в таких умовах - питання часу. Віктор Пінчук, подейкують, давно думає продавати свій бізнес, а Ігорю Коломойському поступово перекривають кисень забороною імпорту російської електроенергії для феросплавних заводів (в Пінчука та ж проблема) та російського вугілля на Центренерго, що контролюється його менеджментом. І якщо Ахметов є найбільшим другом нинішньої влади (поки що), то Коломойський і Пінчук точно незадоволені.

В той же час Банкова намагатиметься взяти під контроль лояльний до Ахметова уряд Дениса Шмигаля. Для цього Виконавчий комітет реформ віддали Саакашвілі, що має стати "тіньовим прем‘єром" альтернативного уряду, який вже фактично сформований в стінах ОП. Цей "уряд" будуть робити симпатичним і там з’являтимуться цікаві люди з престижних сфер із хорошими біографіями. На фоні Кабміну Шмигаля вони виглядатимуть сильно. Присутність там Уманського і кількох інших діячів це доводить. А небажання 6 комітетів ВР всерйоз розглядати програму Уряду свідчить про тактику не давати Шмигалю імунітет, тримаючи його в підвішеному стані. Такий розклад може не влаштовувати як Ріната Ахметова, так і голову МВС Арсена Авакова, який не особливо любить Саакашвілі і можливо гратиме в прем‘єріаду. За умови відсутності певних гарантій збереження позицій в наступному уряді від Андрія Єрмака, міністр може протистояти Саакашвілі. А політиці окремих діячів ОП протистоятиме Нацкорпус.

2. Кабінетна боротьба триватиме і навколо місцевих виборів. Теоретична можливість Ріната Ахметова фінансувати партію мерів робить його переговорну позицію з владою сильнішою. Особливо, після виборів, коли будуть зрозумілі результати. Як в торгах за голів ОДА так і в інших питаннях. Те, що "Слуга народу" швидше програє місцеві вибори практично всюди, вже зрозуміло. Регіональна політика зелених дуже нестабільна.

3. Але питання виборів стосуватиметься й ОРДЛО. Андрій Єрмак всерйоз налаштований провести їх на всій території України. Для цього необхідні зміни в законодавство та Конституцію. Часу все підготувати до осені не вистачить, тому вибори можуть змістити на грудень. Друга хвиля коронавірусу буде вчасно.

Питання зміни складу мінської ТКГ - це також карта для росіян і Козака, бо дає шанс вичистити звідти людей Суркова.

Але карта домовленостей з росіянами щодо виборів в ОРДЛО викличе акції протесту на вулицях, реалізовувати які буде Рух проти капітуляції, опозиційні сили як дрібні та великі, а також прозахідне крило. Підготовка вулиці вже триває.

4. Якщо ми говоримо про вулицю, то просто зараз спостерігаємо за протистоянням навколо справи Стерненка. Прокурор Венедіктова дезорієнтована. Команди з Банкової діяти жорстко, схоже, вона не отримує. Це при тому, що радикально проросійські, сили судячи з усього, зацікавлені в цьому. Про це зокрема свідчить активність проросійських блогерів калібру Шарія, який між іншим нахвалює МВС, та інших ЛОМІв Портнова та Ко, а ще лідера Нацкорпусу Білецького, якого в народі асоціюють з позицією МВС, а ще йому згадують давні розмови про конфедерацію з Росією. 

За Стерненка ж виступає проукраїнська частина активістів, ультрас та багато так званих "грантоїдів". Я бачу в цьому повторення технології Павліченків. Судити, хто правий не беруся. Але для тонусу вулиці - це ще одна гаряча точка, окрім виборів в ОРДЛО.

5. Окремим питанням стане МВФ. Міхеїл Саакашвілі раніше натякав на непотрібність співпраці з Фондом. Як він буде поводитися зараз - побачимо. Але є підозра, що незручні умови від МВФ для України зараз стануть причиною для політики "ми стараємося, а вони нас кидають. Так пішли вони...". Політики більш лояльної та замаскованої, ніж Янукович у Вільнюсі в 2013 році. Де взяти гроші якщо не в МВФ? В Азії чи Росії... Рупором такої тактики може стати прозорий реформатор Саакашвілі. Звичайно, все не так однозначно - бо навряд чи МВФ остаточно піде з України або Україна піде від МВФ. За словами багатьох економістів - це неможливо...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme