Оліфер розповіла про підсумки роботи контактної групи у Мінську

У Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи
Depo.Влада
13 січня 2016 18:37
ФОТО: depo.ua
Оліфер розповіла про підсумки роботи контактної групи у Мінську
Оліфер розповіла про підсумки роботи контактної групи у Мінську

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила прес-секретар представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передає depo.ua.

"Закінчено перше в цьому році засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.
За його підсумками можна підвести такі підсумки.

Повне і беззастережне припинення вогню на Донбасі залишається найважливішою умовою повернення миру в Донецькій і Луганській областях. Українська сторона з великим жалем констатує: режим тиші, який повинен був настановити на Донбасі під час святкування Різдва Христового і Нового року, так і не став реальністю.

Україна наполягає: без припинення вогню неможливо ані проведення розмінування, ні нормальне рішення політичних, гуманітарних та економічних питань. Саме тому Україна підтримує ініціативу представника Росії Бориса Гризлова про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно.

Особливу увагу було приділено питанню повернення українських громадян з полону. За ініціативою України всі сторони дійшли взаємної згоди найближчим часом звільнити більше 50 осіб з обох сторін, - в першу чергу, поранених, важко хворих і жінок.

Міжнародні гуманітарні організації, зокрема, Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинні бути допущені до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольною Україні частини Донбасу.

Також МКЧХ має бути допущений до українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької та Луганської областей. Представники окремих районів Донецької та Луганської областей неодноразово обіцяли це зробити, але поки не виконали своїх зобов'язань.

Триває пошук рішення в політичній підгрупі. Українська позиція незмінна: вибори на непідконтрольною Україні частини Донбасу повинні пройти за українськими законами, стандартам ОБСЄ та участю українських партій та ЗМІ.

Серед конкретних результатів сьогоднішнього засідання можна відзначити роботу економічної підгрупи. На Донбасі триває відновлення залізничної інфраструктури, а також систем елекстроснабженія. Крім того, вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганської області. Важливо відзначити, що цей механізм знайдений відповідно до українського законодавства з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості", - написала вона. 

Оліфер розповіла про підсумки роботи контактної групи у Мінську - фото 1

Нагадаємо, сьогодні у Мінську продовжила роботу Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуції на Донбасі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада