Олександр Янукович чекає, що ЄС зніме з нього санкції, як із мертвого брата

Бізнесмен-мільйонер і син колишнього президента України Олександр Янукович поширив заяву, в якій з упевненістю заявив, що невдовзі Європейський союз зніме з нього санкції
Depo.Влада
17 червня 2015 19:24
ФОТО: depo.ua

Про це з посиланням на лист Януковича повідомляє "Українська правда", передає depo.ua.

До такого висновку син екс-президента прийшов, прочитавши рішення Ради ЄС двотижневої давності про продовження санкцій проти всіх фігурантів "українського списку", крім його брата Віктора Януковича, який загинув навесні на Байкалі.

"Хочу підкреслити, що дане рішення не містить причини зняття санкцій. Тому коментарі українських чиновників, що причиною зняття санкцій є загибель мого брата, є неправдивими", - упевнений син екс-президента.

Янукович-молодший вірить, що ЄС все одно мав би продовжити санкції проти його мертвого брата, а оскільки Брюссель не зробив цього - то визнав його невинуватість.

"Якби в ЄС були якісь об'єктивні докази його провини, то санкції безсумнівно продовжили б... Рада ЄС раніше вже продовжувала дію своїх санкцій деякими загиблим особам з Лівії і Сирії. Тому сам факт загибелі особи, проти якої введені санкції, не є підставою для його виключення з санкційного списку", - стверджує Олександр Янукович.

Олександр Янукович упевнений, що з інших членів його сім'ї також знімуть санкційні обмеження, зокрема - арешт європейських активів.

"Я вважав і вважаю, що введення санкцій проти мого покійного брата і членів моєї родини не мала під собою юридичних підстав і мало суто політичний характер", - йдеться в заяві Януковича.

Додамо, що практика ЄС свідчить про зворотне - ЄС неодноразово виключав з санкційного списку загиблих сирійських і лівійських політиків, коли був переконаний у їх смерті.