Окупований Крим є глобальною проблемою, що наростає, — Клімкін

Окупація Криму в 2014 році стала трагедією для України, а наразі півострів є глобальною проблемою у сенсі мілітаризації та порушення прав людини, що постійно зростає

Про це написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook, передає Depo.ua.

"У 2014 році окупація Криму стала українською трагедією та проблемою. Але, як ми і попереджали, зараз окупований Крим перетворюється на фундаментальний виклик для регіональної і глобальної безпеки та стабільності. Це наростаюча глобальна проблема - і в сенсі його мілітаризації, і в сенсі систематичного порушення прав людини", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що світова спільнота поступово починає дозрівати до того, щоб виробити комплексну відповідь на виклики і деструктивні тенденції, які було запущено з приходом на український півострів російських окупантів.

У цьому контексті Клімкін акцентував, що нова резолюція Генасамблеї ООН — це ще одна важлива сходинка, яка наближує нас до комплексного вирішення "кримського питання" і деокупації півострова.

Голова МЗС висловив подяку всім, хто "підтримав, працював та працює для того, щоб Крим знову став безпечним, правовим та українським".

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МЗС