Окупанти відмовилися вести судове засідання кримськотатарською мовою, – Смедляєв

У Бахчисараї на анексованому Кримському півострові суддя відмовився проводити засідання у справі членів Меджлісу кримськотатарською мовою
Depo.Влада
6 жовтня 2016 17:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв у Facebook.

"У Бахчисараї продовжує роботу судовий конвеєр із покарання членів Меджлісу кримськотатарського народу", – пише він.

"Уже присуджено грошові штрафи Алі Хамзину, Ільмі Умерову, Садиху Табах, Шевкету Кайбуллаєву й Бекіру Мамутову. Розгляд справ Еміне Авамілевій продовжиться 14 жовтня, Мустафи Маушева 20 жовтня, Ділявера Акієва 24 жовтня", – зазначає Смедляєв.

На 6 жовтня на судове засідання було запрошено Абдурамана Егіза й Енвера Куртієва.

"Суддя Атаманюк Герман Степанович у проведенні судового засідання кримськотатарською мовою відмовив, також відмовив і в запрошенні на засідання перекладача", – заявив Смедляєв.

"Таким чином, Атаманюк показав, що слова президента Російської Федерації Володимира Путіна про небувалий статус кримськотатарської мови залишаються словами, а стаття 10 Конституції Криму, так само як і стаття 18 кримінально процесуального Кодексу Російської Федерації, може бути ним елементарно зігнорована!", – наголосив він.

Нагадаємо, 22 вересня у будинку Ільмі Умерова в Бахчисараї зібралися більше десяти членів Меджлісу. За словами Джеляла, метою зібрання було привітати голови Меджлісу Рефата Чубарова з Днем народження.

28 вересня районний суд Бахчисараю оштрафував Ільмі Умерова за нібито участь у засіданні Меджлісу. З тієї ж причини був оштрафований інший член Меджлісу Алі Хамзін.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада