Захист Садового. Коли Сироїд конкуруватиме з Тимошенко за президентство

Жінки в політиці нині в тренді. Навіть у Кремлі це зрозуміли. Тому підібрали Путіну світську левицю Ксюшу Собчак. Схоже, і на наших виборців очікуватиме цілий "квітник" у списку бажаючих отримати булаву

Depo.Влада
23 жовтня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Поки що сама Оксана Сироїд про свої президентські амбіції не заявляла, проте кулуарами парламенту блукають чутки, що саме на неї, а не на лідера партії Андрія Садового, зробить ставку на президентських виборах "Самопоміч". Точніше, та її частина, на яку безпосередньо має вплив львівський мер, а не Ігор Коломойський чи осіння хандра. Експерти припускають, що рішення замінити пана Садового в якості кандидата в президенти №1 від "Самопомочі" приймалося з урахуванням кількох останніх подій. Які поставили під сумнів президентські перспективи львівського градоначальника.

Перше – сміттєвий скандал. Міському голові так і не вдалося переконати містян та українців в цілому, що це була сміттєва блокада, а не результат багаторічної бездіяльності міської влади. Тобто, десь люди розуміли, що навколо сміття йдуть політичні ігри, проте ніхто не заважав Садовому не допустити тих проблем, через які його й шпиняли. Ймовірно, прорахувавши серйозні ризики для міського голови Львова втрапити в подібну халепу протягом найближчого часу, й було вирішено шукати запасний варіант.

Крім того, Андрій Іванович чи не захотів, чи не зміг вийти на загальнонаціональний рівень, а стартувати в президенти з мерської посади – політична авантюра із заздалегідь відомим результатом. У суспільній свідомості "Самопоміч" більше асоціюється не з ним, а з Олегом Березюком, Оксаною Сироїд, навіть з Єгором Соболєвим й Семеном Семенченком. Тобто тими, хто регулярно мелькає на центральних каналах.

Друге – Садовий не сприймається в якості радикального опозиціонера. Хіба Березюк нагодує його озвірином. Із ним зіграв злий жарт той імідж, який йому вибудовували роками – мер європейського міста, ліберал, гарний сім'янин, віруюча людина тощо. Сьогоднішні фаворити - радикальні соціальні популісти, чиє красномовство застує здоровий глузд. Саме такі кандидати, гострі на язик і здатні провокувати медійні, а не лише сміттєві скандали, матимуть шанси повоювати за протестний електорат у 2019 році. У "Самопомочі", попри значну кількість спікерів, кадрова лавка досить коротка – це або люди без вищої освіти, але з хворими амбіціями, або з бізнесу, яким те президенство ні сіло, ні впало. Або спеціалісти намолоти сім мішків гречаної вовни на кшталт Березюка. На їхньому фоні Сироїд вигідно вирізняється: має гарний стартовий майданчик – посаду віце-спікера, і за нею не тягнеться шлейф скандалів, як за її шефом Садовим.

Третя – фактор наступних парламентських виборів. Лідерам "Самопомочі", яка останнім часом зазнала кількох потужних іміджевих ударів особливо у регіонах, останній – недовіра, висловлена міськрадою Миколаєва мерові міста Олександру Сєнкевичу, варто добре замислитися над тим, як потрапити до наступного парламенту. Їхня ніша між опозицією і владою завузька, більш того, у ній окопалися "радикали" Ляшка, які поводяться куди моторніше. Якщо в ніші "і до красивих, і до розумних" з'явиться ще кілька проворних проектів, а це обов'язково станеться, ловити "Самопомочі" буде нічого. На її біду крайній опозиційний фланг застовпила за собою "Батьківщина" і пролізти туди буде вкрай важко. Та в разі, якщо Садовий зробить ставку на Сироїд, Тимошенко доведеться або знищувати її відразу, або домовлятися про тимчасовий мир, при якому пані Оксана погодиться бути в тіні пані Юлії. Зрозуміло, що віддавати комусь придуманий виключно під неї міф про жінку-рятівницю нації, Тимошенко нікому не збирається. Тому радше йтиметься про знищення конкурентки.

Звідси можна вибудовувати прогнози парламентського майбутнього "Самопомочі": виведення на вибори Сироїд означає відразу кілька речей. По-перше, так Садовий ніби натякає владі на мирову, адже його висуванці доведеться виступати в ролі антитимошенко. І для Банкової це добре. Тому, не виключено, при таких розкладах Андрій Іванович сподівається, що мир з владою триватиме і до парламентських виборів. По-друге, територіально "Самопоміч" перетинається на електоральному полі зі "Свободою", кандидат від якої, а це буде Олег Тягнибок, інакше в цій партії бути не може, мав шанс набирати бали на війні з Садовим. А от воювати проти Сироїд Тягнибоку буде дуже некомфортно. Хоч Фаріон випускай, їй Богу. То ж вигода від висунення пані Оксани для Садового очевидна.

Правда, існує й значний ризик – якщо вона не посяде високого місця, на парламентських перегонах, партійці розлетяться по різних політичних таборах, рятуючи свої мандати. І навряд чи цей процес зупинить повернення Садовим собі керівної і спрямовуючої ролі в "Самопомочі".

Фото УНІАН

Більше новин політики читайте на Depo.Влада