Офшорний скандал: Журналісти анонсують нові розслідування щодо України

Журналісти, які вивчали "панамські документи", анонсують нові розслідування, в тому числі і щодо України
Depo.Влада
5 квітня 2016 05:39
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю виданню Медуза один із учасників розслідування, російський журналіст Роман Анін, передає depo.ua.

"Будуть ще важливі частини нашого розслідування як щодо Росії, так і про наших сусідів: вражаючі документи є, наприклад, щодо України та Азербайджану", - сказав він.

За його словами, на сьогоднішній день опубліковано далеко не всі "панамські документи".

"Просто папір і навіть онлайн — не гумові. Всі відразу помістити не виходить", - сказав Анін.

Журналіст OCCRP Дмитро Великовський також повідомив про "продовження" викривань.

"У нашої роботи, ймовірно, буде якесь продовження. База, з якою ми працювали - величезна. Ми продовжимо її вивчати, і, по мірі виявлення історій, що становлять суспільний інтерес, продовжимо публікувати їх", - заявив він.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Зазначимо, стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада