Один з каналів Медведчука оштрафували за розпалювання ворожнечі

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення після перевірки оголосила попередження телеканалу "112 Україна" та наклала штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Позапланова виїзна перевірка була проведена 22 січня на основі моніторингів ефіру телеканалу.

Санкції застосовано за поширення в ефірі телеканалу висловлювань, що містять заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

У Нацраді зазначили, що в ці дні в ефірі "112 Україна" були зафіксовані висловлювання, що порушують вимоги чинного законодавства.

"Вони звучали із вуст запрошених до участі в передачах каналу гостей – В. Рабіновича, О. Лукаш, Д. Співака, Є. Червоненка, Н. Королевської, А. Пальчевського, М. Погребинського, В. Медведчука, О. Волошина", – йдеться в повідомленні.

У Нацраді зауважили, що "порівняння певних осіб і їхніх дій з діями та методами Геббельса є опосередкованим звинуваченням їх у нацизмі, злочинах проти миру і людяності, що є свідомим поширенням необ’єктивної інформації, метою якої є розпалювання ворожнечі".

"Поширені в ефірі телеканалу висловлювання є прямим продовженням лінії російської пропаганди і наративами, схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою України та міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором. Вони мають ознаки таких, що базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема шляхом поширення неповної або упередженої інформації", – зазначили в Нацраді.

Також зазначається, що у виступах наявне навмисне нагнітання ситуації, спотворення фактів і залякування, маніпулювання словами про наміри вбивств людей, неодноразове використання негативно забарвлених слів, що створює негативний образ певної соціальної групи, зокрема людей, що дотичні до затвердження бюджету та сфери оборони, звинувачення цих груп у намірах вбивати людей, з метою посилення серед населення настроїв неприязні, недовіри та почуття сильної ворожнечі. Крім того, відбувається навішування безпідставних пропагандистських ярликів, стигматизація частини населення України, яка може бути сприйнятою як заклик до дискримінації за національною ознакою.

Моніторинг засвідчив, що телеканал надавав перевагу в ефірному часі певним особам, риторика висловлювань яких є досить передбачуваною. Тому таке надання переваги зазначеним особам, чиї висловлювання фігурують у матеріалах перевірки і риторика яких є такою, що підбурює до дискримінації, ворожнечі, насильства, свідчить про свідомий вибір ліцензіата, а твердження, що їх вислови були поширені у прямому ефірі і їх не можна було передбачити, – нікчемними.

Упродовж місяця ліцензіат зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, раніше Нацрада оголосила позапланову перевірку телеканалу "NewsOne" через ознаки розпалювання ворожнечі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"