Мешканці та туристи Затоки більше ніколи не побачать Леніна

Активісти одеської Самооборони знесли пам'ятник в курортному селищі Затока, який відноситься до Білгород-Дністровської міськради
Depo.Влада
15 січня 2015 16:23
ФОТО: depo.ua
Мешканці та туристи Затоки більше ніколи не побачать Леніна
Мешканці та туристи Затоки більше ніколи не побачать Леніна

Учасники Самооборони заявляють, що помітили пам'ятник випадково, проїжджаючи через селище, передає depo.ua.

Активісти спробували домовитися про знесення Леніна з місцевою владою, однак не знайшли розуміння. У підсумку пам'ятник повалили своїми силами. Судячи з відео, завдання виявилося нескладним: Леніна штовхнули в підборіддя і бюст звалився з постаменту.

Як нагадує depo.ua, 12 січня міністр культури України В'ячеслав Кириленко заявив, що держава не перешкоджатиме знесенню пам'ятників одіозним діячам тоталітарного режиму. За словами міністра, вони відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам'яток, не є об'єктами культурної спадщини та під охорону з боку держави не підпадають.

За день до цієї заяви, передавав depo.ua, намагалися знести Леніна, що стоїть в центрі Слов'янська. Однак 70 місцевих жителів, які зібрались на площі, звалити пам'ятник не змогли.

За останній рік в Україні знесли 504 пам'ятника Леніну, але ще понад 1700 залишаються на своїх місцях. На момент розпаду СРСР їх було більше 5500.