Чому кримінальній Одесі потрібен Москаль

Замах на відомого одеського адвоката дуже вже нагадує кримінальні розбірки 90-х
Depo.Влада
16 травня 2016 11:54
ФОТО: depo.ua
Чому кримінальній Одесі потрібен Москаль
Чому кримінальній Одесі потрібен Москаль

Учора ввечері в Одесі двоє невідомих на вулиці Червоних зорь відкрили вогонь з автоматичної зброї по автомобілю Lexus, у якому знаходився відомий місцевий адвокат Олександр Погорілий. Він є сином судді Апеляційного суду Одеської області Юрія Погорілого. Також він відомий тим, що представляв інтереси естонського бізнесмена Марселя Віхмана - автора масштабного проекту з будівництва набережної в курортному селищі Затока. У результаті, за даними ЗМІ, Погорілий вижив, але ґвалту ця історія викликала настільки серйозного, що на місце злочину приїхали автомобілі з київськими номерами.  

Втім, варто зазначити, що останнім часом кількість резонансних злочинів на всій території України суттєво збільшилося. І політики тут ніякої. Просто Україна скотилася до кримінальних розбірок 90-х. Не в останню чергу це відбувається завдяки тому, що у нас під боком знаходяться сепаратистсько-терористичні структури "ДНР"-"ЛНР", де всім охочим злочинним елементам поділити пиріг банально не вистачає місця. В результаті, багато хто з них тікає на "материк".

Одним з показових прикладів того, скільки зараз криміналітету з Донбасу знаходиться в Україні, свідчить недавня "сходка" вісьмох авторитетів у одному з столичних ресторанів. Втім, добре посидіти їм так і не вдалося: у результаті спецоперації всі вони були затримані. Під час "сходки" головним питанням було обговорення "результатів" злочинної діяльності, а також переділ сфер впливу на території Одеської області, Одеси, Горлівки і Бахмута. Цікаво, що у компанії донбаських "авторитетів" знайшлося місце й грузинському "крадію в законі" на прізвисько Куцу.      

Але якщо в Києві профілактичні заходи періодично відбуваються, то в Одесі з криміналітетом (і місцевим, і приїжджим), схоже, абсолютно ніхто не бореться. Враховуючи той факт, що обласне МВС вже протягом майже року очолює Гія Лордкіпанідзе, то відповідальність за кримінальну ситуацію в регіоні повністю лежить на губернаторі Одещини Михайлі Саакашвілі. І на жаль, це ще одна з найболючіших проблем, яку грузинська команда так і не змогла вирішити.

Заради справедливості варто зауважити, що за часів губернаторства в Одеській області Ігоря Палиці питання з криміналітетом вирішувалися доволі просто, але цілком зрозуміло перш за все для самих кримінальників. 

Але чинного голову ОДА Саакашвілі всі ці проблеми, здається, хвилюють значно менше ніж політичні ігри. До того ж кримінальна ситуація в Одесі особливо тривожить на тлі проведення в Україні наступного Євробачення. Тим більше, що мер Одеси Труханов уже зазіхає провести конкурс саме у Південній Пальмірі. Втім, питання криміналітету хвилює усіх і без всякого Євробачення, а криміналізація і без того неспокійного в сенсі сепаратистських загроз регіону - лише на руку Путіну. Саме через це Саакашвілі та його грузинській команді варто було б піднапружитися.

Чи зможе Саакашвілі всерйоз взятися за одеській та "понаїхавший" криміналітет - питання швидше риторичне. В цьому аспекті Одещині потрібен якийсь умовний Москаль – людина, готова без відволікань на політичні питання просто вибивати криміналітет з регіону.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада