Скільки "діамантових" прокурорів Сакварелідзе знайде у Саакашвілі

Призначення Давида Сакварелідзе головою одеської прокуратури дає всі можливості Саакашвілі розпочати показові чистки в прокуратурі
Depo.Влада
14 вересня 2015 13:00
ФОТО: depo.ua
Скільки "діамантових" прокурорів Сакварелідзе знайде у Саакашвілі
Скільки "діамантових" прокурорів Сакварелідзе знайде у Саакашвілі

Минуло три з половиною місяці з дня призначення головою Одеської ОДА Михайла Саакашвілі. Втім, окрім повалених парканів на пляжах Одеси, розпіареного запуску поліції, а також обіцянок побудувати знищену вщент трасу Одеса-Рені, інших реальних кроків щодо кардинальних реформ в цьому дуже проблемному регіоні побачити не вдалося.

Мабуть, однією з головних причин гальмування реформ стало збереження в Одеській області добре налагодженої горизонтальної системи міліціонер-прокурор-суддя. І якщо головного міліціонера Саакашвілі все ж таки вдалось змінити - їм став Георгій Лордкіпанідзе, то з прокурорською лінією попри всі намагання зробити нічого не вдалося. За задумом Саакашвілі, головним прокурором Одещини мав стати один з найближчих соратників Михайла Ніколозовича Зураб Адеішвілі - у минулому міністр юстиції Грузії, відомий як один з ефективних борців з «ворами в законі». Його задача, вочевидь, полягала у тому, щоб прочистити прокурорські ряди. Однак на Різницькій чомусь вирішили не призначати Адеішвілі. Мабуть, у Шокіна оцінили його як занадто незалежного від системи ГПУ персонажа...

Як би там не було, але відсутність впливу на прокурорських з боку Саакашвілі, призвела до збереження старої «пшонківської» системи на місцях, що автоматично зберегло і всю корупційну структуру в регіонах. Останнім часом у низці районів області таке свавілля вже призвело до публічного невдоволення місцевих жителів. Наприклад, в Тарутінському районі місцевого прокурора Олександра Мерву неодноразово звинувачували у закритті резонансних справ та тиску на потерпілих. Однак нічим зарадити цьому Саакашвілі не мав можливості: прокурора йому призначили з ГПУ, а той прикривав своїх підлеглих.

Скільки "діамантових" прокурорів Сакварелідзе знайде у Саакашвілі - фото 1

Звільнений, за чутками, керівник Одеської прокуратури Роман Говда

Варто враховувати, що очільником Одеської прокуратури при Саакашвілі поставили людину з відверто «пшонківською» кар'єрою. Так, у квітні цього року прокурором Одещини став Роман Говда, який з 2010 року працював в апараті Генеральної прокуратури України на посадах від прокурора відділу до першого заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні ГПУ.

Цікаво, що його попередника Андрія Призу з посади прокурора Одеської області забрали в Генпрокуратуру на підвищення (за які такі успіхи - незрозуміло, - Ред), призначивши на посаду заступника начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні. Ці пертурбації насправді мали лише косметичний ефект, і на вибудувану систему це аж ніяк не впливало.

Вочевидь рішення про те, що Давід Сакварелідзе має поєднувати відразу дві посади - заступника генерального прокурора та голови прокуратури Одеської області, викликано розумінням того, що Саакашвілі просто не вистачає ресурсів приборкати знахабнілих прокурорів як на рівні Одеської області, так і навіть районів.

До речі, як стало відомо depo.ua, у деяких районах Одещини про майбутнє призначення Сакварелідзе знали з минулого тижня, і багато хто з прокурорських вже сидять на валізах. Це дає надію, що хоча б в одному окремому регіоні грузинській команді вдасться розчистити «прокурорські авгієві стайні». Тим паче, що Сакварелідзе матиме можливості карати та милувати прокурорів не лише на рівні Одеської області, але й на загальноукраїнському рівні, адже саме він відповідає за проведення конкурсу в прокуратуру...