Одеса, Саакашвілі та його хрестовий похід проти Путіна

Саакашвілі божевільний, що погодився очолити Одеську ОДА, але його божевільною мрією не є посада президента України
Depo.Влада
30 травня 2015 15:54
ФОТО: depo.ua
Одеса, Саакашвілі та його хрестовий похід проти Путіна
Одеса, Саакашвілі та його хрестовий похід проти Путіна

Саакашвілі давно користувався репутацією божевільного в хорошому розумінні цього слова. Він зробив божевільну кар'єру в Грузії і провів божевільні для пострадянського простору реформи. Він почав божевільну битву з "совком" і війну з Росією. Програв перший бій, але все ще розраховує виграти цілу війну проти Путіна. І в призначенні на посаду Одеського губернатора Саакашвілі побачив свій божевільний шанс.

Гадається, що зробити вибір на користь губернаторства в Одесі Саакашвілі було не просто. Треба було поступитися гонором, оскільки, для екс-президента це явно не велика посада. Треба було пересилити в собі страх поразки, якої йому будуть бажати усі можновладці та олігархи України. І все це Саакашвілі в собі переборов і тепер став пересічним українським губернатором. Але саме цей губернатор буде найближчі місяці людиною №1 в державі для громадськості. Усі будуть від нього чекати відповіді на питання: чи можливі в Україні реформи в принципі, чи наш стан це лише проблема гнилої еліти і все легко вирішується за допомогою толкового варяга, не пов'язаного з місцевим болотом?

Утім, можна сказати зразу, що вичерпної відповіді на це питання Саакашвілі не дасть. Ідеальні реформи в окремо взятій області просто неможливі.  Натомість він буде робити все від нього залежне. А ще більше говорити про реальну корупцію та прорахунки на митниці, в міліції, СБУ та й в усіх інших службах, які не будуть йому підпорядковані в Одеській області. І навіть, якщо у Саакашвілі не вийде зробити багато, але, бодай щось він змінить в Одесі на краще, як той же Гройсман у Вінниці, українці слухатимуть його і віритимуть йому. І у Саакашвілі дуже великі шанси стати одним з головних претендентів на посаду українського Президента.

Однак, і це не головна його мета. Красиве божевілля Саакашвілі у тому, що він, схоже, через свою глибинну ненависть до "совка", який втілився у сучасній Росії, хоче стати головним "путіноборцем", якщо не в світі, то хоча би на пострадянському просторі. Зрозуміло, що ресурси Грузії для цього замалі. Україна ж має більші можливості, але головне, що саме Київ зараз ключова точка у світовій боротьбі з Путіним. Тож заради своєї головної мети Саакашвілі і готовий почати з губернаторства в Одесі, яка, до речі, завжди була одним з головних центрів "русского мира" в Україні. І можна до ворожки не ходити, щоб зрозуміти, що більшість українців зараз прагнуть тих самих цілей, що і Саакашвілі.