Кримчан, що вшанували пам'ять Шевченка, засудили на 40 годин виправних робіт

Сьогодні Залізничний райсуд Сімферополя визнав учасника акції пам'яті українського поета Тараса Шевченка Олександра Кравченка винним у «порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування»
Depo.Влада
12 березня 2015 14:50
ФОТО: depo.ua
Кримчан, що вшанували пам
Кримчан, що вшанували пам'ять Шевченка, засудили на 40 годин виправних робіт

Активісту присудили 40 годин виправних робіт, передають «Крым.Реалии».

Сам Кравченко назвав рішення суду «фарсом» і процитував журналістам байку Крилова: «Ти винен вже тим, що хочеться мені їсти».

Він також розповів, що під час засідання суду виступав свідок акції пам'яті Шевченка, який дав свідчення про те, що не чув з вуст Кравченка будь-яких провокаційних гасел, в чому його спочатку звинувачували поліцейські.

Організатору акції пам'яті Шевченка Леоніду Кузьміну також присудили 40 годин громадських робіт. Він заявив, що має намір оскаржити рішення суду. Зазначимо, що після цього мітингу його, вчителя історії, звільнили з сімферопольської школи.

Раніше кримчанин Вельдар Шукурджиєв також був визнаний винним у порушенні організації мітингу пам'яті Шевченка і отримав 40 годин виправних робіт, написав на своїй сторінці в Facebook жуналіст Заїр Акадиров.

«Саму постанову я оскаржувати не буду, оскільки це марна справа. Щастя, що ці 40 годин я проведу не на валку в тайзі і не на прокладці Байкало-Амурської магістралі, яка зараз потребує ремонту після 50 років, або споруді Керченського мосту. Тому на свіжому повітрі навесні на суспільно-корисних роботах провести - чи не це щастя росіянина!» - сказав життєрадісний Шукурджиев.

Як повідомляв depo.ua, 9 березня, в день народження Тараса Шевченка, сімферопольці планували провести мітинг біля пам'ятника українському поетові. Однак сімферопольська адміністрація відмовила їм у цьому і погодила проведення мітингу в Гагарінському парку біля скульптури «Три грації».

Акція пройшла спокійно. Проте коли вона завершилася, і люди почали розходитися, співробітники поліції затримали її організатора Леоніда Кузьміна і ще двох учасників акції. За словами поліцейських, приводом для затримання стало використання на мітингу української символіки.