Очільник дипломатії ЄС підтвердив участь у саміті "Кримської платформи"

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель підтвердив свою участь у саміт "Кримської платформи" разом із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем

Редактор стрічки новин
Очільник дипломатії ЄС підтвердив участь…
Фото: Pixabay

Про це Боррель заявив у четвер під час відеоконференції в рамках Ради Безпеки ООН, яку було присвячено співробітництву між регіональними організаціями з підтримки міжнародного миру і безпеки, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я вітаю ініціативу президента (України) Зеленського скликати саміт "Кримської платформи", маю намір взяти в ньому участь разом із президентом (Європейської Ради) Мішелем, і сподіваюся, там буде максимально широке представництво від країн-членів ООН", – сказав високий представник ЄС.

Він наголосив, що світу потрібне глобальне співробітництво, основане на погоджених правилах. Альтернативою таким правилам, за його словами, є закон джунглів, де проблеми не вирішуються, і виникають нові – від нестачі вакцин до появи нових криз у сфері миру й безпеки.

"Щодо України - я жалкую, що ситуація в цій країні використовується як інструмент з політичними цілями тут, в Раді Безпеки. Щоб бути зрозумілим: шість років після того, як всі члени цієї Ради Безпеки одноголосно підтримали Мінські домовленості, дуже мало зроблено для їх імплементації. Росія є стороною конфлікту, і ми враховуємо це, щоб займати конструктивну позицію", – наголосив Боррель.

Конфлікт в Україні та політичну кризу в Білорусі він назвав найближчими до ЄС, як і ситуацію на Західних Балканах, де ЄС сприяє відновлення діалогу між Приштиною і Белградом та соціальному й економічному розвитку усього регіону.

Нагадаємо, раніше президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що візьме участь і представлятиме ЄС на саміті "Кримської платформи", який відбудеться за ініціативою України у серпні поточного року в Києві.

Як відомо, саміт "Кримської платформи", в якому мають взяти участь лідери іноземних держав – партнерів України, відбудеться 23 серпня.

Довідка: На початку червня 2020 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив, що Україна має намір створити міжнародну платформу для обговорення з партнерами деокупації Криму – так звану "Кримську платформу".

За його словами, серед основних пріоритетів роботи такого переговорного майданчика:

1. Безпека, включно зі свободою мореплавства.

2. Забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора.

3. Захист прав людини та міжнародного гуманітарного права.

4. Захист освітніх, культурних і релігійних прав громадян. 

5. Подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище.

14 грудня 2020 року Україна представила концепцію "Кримської платформи" Європейському Союзу.

Читайте також: Кримська платформа: Дієвий інструмент чи піар Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme