Навіщо Петренко нацькував "орлів Авакова" на свою Козаченко

Сьогодні в Києві відбувся скандал з обшуком директора департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяни Козаченко у рамках розслідування підробки документів
Depo.Влада
21 квітня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua
Навіщо Петренко нацькував "орлів Авакова" на свою Козаченко
Навіщо Петренко нацькував "орлів Авакова" на свою Козаченко

Справа стосується сфальшованого листа про нібито непідпадання під люстрацію заступниці голови податкової Києва.

Історія, що піднята ЗМІ у зв'язку з обшуком співробітниками міліції директора департаменту з питань люстрації Мінюсту Тетяни Козаченко все більш стає схожою на скандал, висмоктаний з пальця. Так, тут є підробка документу. Але поки на щось серйозніше ця історія навряд чи претендує.

Нагадаємо, місяць тому у Мін'юсті відбулася історія, пов'язана з підробкою так званої "люстраційної індульгенції" - листа підписаного заступником міністра юстиції Наталією Севостьяновою заступнику начальника Головуправління Державної  фіскальної служби у Києві Ганні Ігнатенко. Севостьянова пояснила, що лист був зовсім іншого змісту - навпаки, пані Ігнатенко - до речі, досить відома та одіозна фігура, яку добре знають київські підприємці - мала бути звільнена в зв'язку з підпаданням під дію закону про люстрацію. Тоді Мін'юст звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб виявити, хто саме підробив цей документ. Публічна частина скандалу на цьому, здавалося, мала бути завершена.

Тим паче, як розповіли тоді джерела в Мін'юсті, підробка була дуже простою: у документі з двох сторінок, друга сторінка, де стояла печатка Севостьянової, була справжньою. Підробленою виявилася перша сторінка, у якій було переписано вердикт щодо люстрації пані Ігнатенко. З 2010 по 2014 рік Ігнатенко працювала на посадах заступника голови Державної податкової служби Києва і заступника голови податкової Київської області. Крім цього Ігнатенко встигла покерувати податковою Бориспільського району. Для проведення люстрації цього цілком достатньо. Тому той, хто робив цю підробку, був дуже наївним, думаючи, що це не помітять...

Однак, сьогодні на підставі ухвал Печерського райсуду почали проводити низку обшуків у осіб, що можуть бути причетними до підроблення вказаного документа. Так, повністю "відшманали" весь департамент з питань люстрації Мін'юсту на чолі з Тетяною Козаченко. Щоправда, небажання відкривати двері до власної квартири та приїзд журналістів спричинив скандал. Власне, необхідно враховувати, що робота міліції по цьому департаменту виглядає цілком логічним кроком: саме чиновники з цього підрозділу Мін'юсту продукують вище згадані "листи щастя" для люстрованих чиновників. Перевірка документів, аналіз жорсткого диску - це логічний наслідок. Адже ніхто не дає гарантії, що лист не переробили вже після підписання Севостьяновою у самому Мін'юсті.

Щоправда, є цікаве співпадіння. Як відомо, "шмон" в Мінюсті проводили слідчі Головного слідчого управління. Водночас у ЗМІ з'явилася цікава інформація про те, що зараз Окружний адмінсуд розглядає позов голови департаменту з питань люстрації Тетяни Козаченко проти начальника Головного слідчого управління МВС Віталія Сакала, який працював при Януковичу та підлягає люстрації. Така собі помста за справу в суді - звучить досить правдоподібно. Щоправда, це виглядає якоюсь дрібною підставою: все рівно без доказів Сакалу навряд чи вдасться "зачепити" Козаченко.

Зараз дехто з журналістів зараз намагається прив'язати Севостьянову до цього "мильного" скандалу. В принципі, це логічно: це вже інший - досить високий - рівень. Проте виникає одне питання: а навіщо Севостьяновій підробляти свій же документ й так тупо підставлятися? Тим паче, за словами джерел у Мін'юсті, вихідна дата у підробленому документі нібито стоїть більш рання, аніж цей документ зареєстровано в самому Мін'юсті. На це питання має відповісти слідство, але вже зараз можна констатувати: поки серйозного політико-корупційного скандалу з цієї історії не вийшло... І не хочеться думати, що всі ці "танці" навколо підробки документу намагання різних політичних гравців контролювати люстрацію та "стригти купони" з тих, хто під неї підпадає. 

Читайте також: Чому до головного люстратора в Мін'юсті вломилися з обшуком (ФОТО)