ОБСЄ заявляє про відновлення війни в Широкиному

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ відзначили завершення спокою в Широкиному
Depo.Влада
28 травня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це в ході брифінгу заявив заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"На жаль, відносний спокій в Широкиному, який настав після засідання тристоронньої контактної групи в Мінську 19 травня, завершився після двох спокійних днів 22 і 23 травня. 24 травня відновилися активні обстріли, в тому числі, із застосуванням мінометів великого калібру та іншого озброєння. Тільки протягом однієї години ми зареєстрували більше 100 вхідних і вихідних розривів - це були постріли з мінометів, протиповітряних важких кулеметів... Обстріли поновилися після вибуху на шахті, у ході якого було вбито 4 представника ДНР", - заявив Хуг.

Він зазначив, що це показує наскільки непередбаченими є домовленості щодо досягнення припинення вогню, і що насильство після будь-якої події відновиться.

"Судячи з усього, ймовірно, що ескалація в Широкиному після випадку з підривом на міні, не була наслідком задуманих дій. Цей випадок може підштовхнути сторони до створення механізмів для уникнення порушень перемир'я в наступних таких обставин у майбутньому", - сказав Хуг.

Він також закликав до діалогу, зокрема, в рамках засідання робочої групи з питань безпеки і оборони.

"Продовжилося насильство і обстріли також в районі знищеного донецького аеропорту. Це була точка активних обстрілів, поруч з якою представники місії зафіксували майже 300 розривів, вхідних та вихідних, із застосуванням важких озброєнь, у тому числі, із використанням артилерії і мінометів, це сталося 19 травня", - розповів Хуг.

Також, за його словами, зонами, які піддалися обстрілу, є: зона донецького аеропорту, яка знаходиться під контролем ДНР, район Спартака, південна частина Донецька і район контрольованих урядом України населених пунктів Піски і Опитне.

Мітки: