ОБСЄ запевняє, що не здає бойовикам дислокації українських військ

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) спростували розголошення спостерігачами місії інформації про дислокацію сил антитерористичної операції
ОБСЄ запевняє, що не здає бойовикам дислокації українських військ
ОБСЄ запевняє, що не здає бойовикам дислокації українських військ

Про це заявив спікер місії ОБСЄ в Україні Михайло Боцюрків, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

«Ми не розкриваємо позиції українських військових. Наші працівники звітували перед спільним комітетом за участю російської та української сторін. Наші звітності здійснюються нейтрально, неупереджено і найбільш обережним способом... Ми не можемо приховувати якісь речі, чи то мова йде про обстріли, чи то про виявлення озброєних людей», - сказав Боцюрків.

За його словами, місія ОБСЄ не завжди розуміє, де розташовані ті чи інші війська.

«Ті, хто там воює, з собою візиток не носять, і нам залишається тільки повідомляти про виявлення зброї», - підкреслив він.

«У нас є колеги в Маріуполі, була інформація про те, що 80% цієї групи є росіянами. Я перевірив: там тільки один росіянин», - уточнив спікер місії.

Також інформацію про те, що більшість членів моніторингової місії ОБСЄ в районі Маріуполя складається з росіян, спростував директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Та інформація, що місія мало не на половину заповнена представниками РФ, не відповідає дійсності», - заявив Перебийніс.

Нагадаємо, раніше радник міністра оборони Василь Будик з посиланням на офіцера місії ОБСЄ в зоні АТО заявив, що 80% співробітників місії ОБСЄ, які працюють в районі м. Маріуполь Донецької обл, є громадянами Росії. Більш того, вони або колишні, або діючі співробітники ФСБ ГРУ. Будик заявив, що ці офіцери місії передають інформацію про розташування українських військ, «буквально полюючи на наші артдивізіони».