ОБСЄ перевірить український закон про статус суддів на конституційність

Бюро з демократичних інститутів і прав людини перевірить на відповідність конституційним нормам закону України про статус суддів
Depo.Влада
6 вересня 2016 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив в. о. голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Закон про статус суддів є не конституційним. Він був прийнятий, на мій погляд, в ході "договорняків". Якщо б Верховна Рада дочекалася прийняття змін до Конституції, а потім прийняла цей закон, так було б і процедурно правильно. На сьогоднішній день відповідь дали тільки в бюро демократичних інститутів прав людини, що вони готові провести таку перевірку (на відповідність Конституції - ред.)", - сказав Смокович.

"На мій погляд, ліквідація судів (Верховного суду України - ред.) є наміром деяких політиків розправитися з деякими суддями касаційних судів і Верховного суду України", - додав він.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент прийняв за основу і в цілому законопроект № 4734 "Про судоустрій і статус суддів", раніше внесений до парламенту президентом України як невідкладний.

Даний закон вступить в силу тільки після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада