ОБСЄ не згадуватиме Крим у доповіді про вибори на Росії

Про вибори в Державну думу Росії на території окупованого Криму в доповіді спостерігачів ОБСЄ говоритися не буде
Depo.Влада
12 вересня 2016 09:03
ФОТО: depo.ua

Про це сказав глава місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Ян Петерсен, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

"Ті довгострокові спостерігачі, які були розподілені по країні, повинні спостерігати за всією вашою територією. Але оскільки ОБСЄ працює, ґрунтуючись на консенсусі всіх країн - членів ОБСЄ, Крим не є частиною нашого спостереження", - зазначив він.

"Про півострів в нашій доповіді нічого не буде", - додав Петерсен.

За його словами, всього на вибори в Держдуму Росії наступного тижня приїдуть близько 300 короткострокових спостерігачів, 64 довгострокові спостерігачі вже знаходяться на Росії протягом місяця. В день голосування місія поповниться ще приблизно 100 представниками Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Петерсен зазначив, що доповідь, в якій будуть оцінки і рекомендації місії, вийде приблизно в середині листопада цього року.

Нагадаємо, вибори в Держдуму Росії відбудуться 18 вересня по змішаній системі: половину депутатів, 225 осіб, обиратимуть за партійними списками, іншу половину - в одномандатних округах.

У виборах бере участь 14 партій, для проходження в Держдуму потрібно подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

8 вересня Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до парламентів іноземних держав з закликом не визнавати результати виборів у Державну думу Росії в окупованому Криму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада