Обмеження імунітету і атестація суддів: Рада розглядає зміни до Конституції

Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) деполітизує судову систему та створює механізм для оновлення суддівського корпусу
Depo.Влада
2 червня 2016 12:22
ФОТО: depo.ua

Про це, представляючи законопроект у Верховній Раді, розповів заступник голови адміністрації президента України Олексій Філатов, передає depo.ua.

Так, за його словами, законом досягаються три основні мети:

– деполітизація і незалежність судової влади;
– створення відповідної судової влади;
– перезавантаження суддівського корпусу.

Зокрема, передбачене відсторонення всіх політичних органів від суддівської кар’єри – питання призначення звільнення суддів передані до компетенції Вищої ради правосуддя. Вона вирішуватиме, чи арештовувати суддю.

За словами Філатова, також запроваджується прозорий конкурс на будь-яку посаду в суді.

Суддівський імунітет обмежується до функціонального – суддя користуватиметься ним лише щодо професійних рішень.

Непідтвердження джерел доходу буди підставою для звільнення судді з посади. Загалом спрощуються процедура  притягнення його до відповідальності.

Також в законі прописані механізми оновлення суддівського корпусу. Передбачене кваліфікаційне оцінювання всіх суддів за трьома критеріями: компетентності, доброчесності та відповідності правилам етики . Збільшується віковий ценз до суддів.

Нагадаємо, що  сьогодні Верховна Рада України схвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

Читайте також: Чи дозволить парламент Порошенку взяти собі суди

Більше новин політ